Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
radši zakázat vše, je to méně práce...Souhlasím.
Jen jsem zapomněl, tagem BR se dala klidně vyplnit celá stránka, což jsem logicky neudělal, ale admini mohli být od té lásky a alespoň 2x tag BR v patičce povolit, což by určitě nikomu vadit nemohlo,Jestli vám to uniklo, až do včerejška byl 2×
<br>
v patičce povolen, a spoléhalo se na to, že uživatelé budou soudní a nebudou toho zneužívat. Pak se objevil první uživatel, který toho zneužil – z e-mailové odpovědi mi jasně vyplynulo, že vaše patička není nešikovnost, protože jste si neuvědomil, jak to bude vypadat, ale že je to záměr. Udělat technické řešení, které povolí jenom „rozumné“ patičky, není možné (i ty dva<br>
by patičku pěkně natáhly, a kdyby si někdo vložil do patičky červené pozadí textu s bílým písmem, bude to to taky pěkně rušit). Na to aby schvaloval patičky nemá nikdo ze správců čas, a že se nelze spoléhat na soudnost uživatelů, to jste dokázal vy sám. Tak co vám vadí?
... alespoň 2x tag BR v patičce povolit, což by určitě nikomu vadit nemohlo, ...Skúšal si abc pozerať niekedy na mobilnom telefóne?
<acronym>
bylo povoleno i <abbr>
a oba tagy mohly mít atribut title
apod.), a <q>
jsem vedle <cite>
nedoplnil z prostého důvodu – nepatří do mé „aktivní slovní zásoby“ HTML, takže jsem na něj jednoduše zapomněl a že je ěnkde v seznamu uvedeno jsem přehlédl. Jestli an to nezapomenu, ty seznamy projdu ještě jednou. A když na to zapomenu, bude potřeba to dát do bugzilly, abych si někdy zase vzpomenul No a kdyz ma nejakej uchyl svoji paticku pres X radku a ruzny cachry, tak se fakt blbe hleda, co je jeste jeho nazor a co uz paticka.Jj a co teprve taková kombinace mobil + Opera mini, to je potom počteníčko
Je velice smutné, že zamezení výstřelků několika nevychovaných jednotlivců opět negativně dopadne na většinu slušných.Výstižné zhodnocení. Ale co jiného se dá dělat?
Napadl mě v této souvislosti jeden "bug" s indexováním: občas když hledám googlem nějakou exotickou kombinaci slov, tak mě hodí na abíčko, kde je jedno slovo v hlavním textu a zbytek v levém sloupci ve zprávičkách. Pokud se dá nějak říct botům: "tuto větev DOM stromu nezahrnuj do výsledků hledání", tak by se ho hodilo využít minimálně na ty zprávičky.Některým snad nějak ano, ale bude to pro každého robota jinak. To si spíš bude muset ten robot zjistit analýzou stránky sám, co k sobě patří, a co ne. I když s tím minimem sémantických značek, co v HTML je, to bude dost těžké…
rel="nofollow"
, že by mohlo být nějakým atributem nebo jeho hodnotou dáno najevo, že slova z tohoto elementu a jeho potomků se nemají indexovat (a jestli to už napadlo někoho v gůglu apod. přede mnou). Žádná sémantika na to není potřeba. :-]
a
, když na to přijde…
Tiskni
Sdílej: