Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Budu stručný a drsný. Všechno je zakázáno. Ok, zase tak drsný nebudu. Značka A je povolena, ale automaticky dostane atribut rel=nofollow, aspoň to sníží chuť zneužívat abíčko ke google bombám. Dále jsou povoleny ABBR, ACRONYM, CITE a CODE. Vše ostatní je zakázáno, zvláště BR. Někteří čtenáři ji používali smysluplně, jiní ji zneužívali, smůlu mají všichni. Tato pravidla jsem aplikoval i na stávající patičky, nepovolené značky byly odstraněny. Inpirace, bug 815.
PS sorry za výpadek, chybka v DDL tabulky se štítky umožnila vznik duplikátního štítku s NULL identifikátorem, což vedlo k výjimce při startu Abíčka.
Tiskni
Sdílej:
radši zakázat vše, je to méně práce...Souhlasím.
Jen jsem zapomněl, tagem BR se dala klidně vyplnit celá stránka, což jsem logicky neudělal, ale admini mohli být od té lásky a alespoň 2x tag BR v patičce povolit, což by určitě nikomu vadit nemohlo,Jestli vám to uniklo, až do včerejška byl 2×
<br>
v patičce povolen, a spoléhalo se na to, že uživatelé budou soudní a nebudou toho zneužívat. Pak se objevil první uživatel, který toho zneužil – z e-mailové odpovědi mi jasně vyplynulo, že vaše patička není nešikovnost, protože jste si neuvědomil, jak to bude vypadat, ale že je to záměr. Udělat technické řešení, které povolí jenom „rozumné“ patičky, není možné (i ty dva<br>
by patičku pěkně natáhly, a kdyby si někdo vložil do patičky červené pozadí textu s bílým písmem, bude to to taky pěkně rušit). Na to aby schvaloval patičky nemá nikdo ze správců čas, a že se nelze spoléhat na soudnost uživatelů, to jste dokázal vy sám. Tak co vám vadí?
... alespoň 2x tag BR v patičce povolit, což by určitě nikomu vadit nemohlo, ...Skúšal si abc pozerať niekedy na mobilnom telefóne?
<acronym>
bylo povoleno i <abbr>
a oba tagy mohly mít atribut title
apod.), a <q>
jsem vedle <cite>
nedoplnil z prostého důvodu – nepatří do mé „aktivní slovní zásoby“ HTML, takže jsem na něj jednoduše zapomněl a že je ěnkde v seznamu uvedeno jsem přehlédl. Jestli an to nezapomenu, ty seznamy projdu ještě jednou. A když na to zapomenu, bude potřeba to dát do bugzilly, abych si někdy zase vzpomenul No a kdyz ma nejakej uchyl svoji paticku pres X radku a ruzny cachry, tak se fakt blbe hleda, co je jeste jeho nazor a co uz paticka.Jj a co teprve taková kombinace mobil + Opera mini, to je potom počteníčko
Je velice smutné, že zamezení výstřelků několika nevychovaných jednotlivců opět negativně dopadne na většinu slušných.Výstižné zhodnocení. Ale co jiného se dá dělat?
Napadl mě v této souvislosti jeden "bug" s indexováním: občas když hledám googlem nějakou exotickou kombinaci slov, tak mě hodí na abíčko, kde je jedno slovo v hlavním textu a zbytek v levém sloupci ve zprávičkách. Pokud se dá nějak říct botům: "tuto větev DOM stromu nezahrnuj do výsledků hledání", tak by se ho hodilo využít minimálně na ty zprávičky.Některým snad nějak ano, ale bude to pro každého robota jinak. To si spíš bude muset ten robot zjistit analýzou stránky sám, co k sobě patří, a co ne. I když s tím minimem sémantických značek, co v HTML je, to bude dost těžké…
rel="nofollow"
, že by mohlo být nějakým atributem nebo jeho hodnotou dáno najevo, že slova z tohoto elementu a jeho potomků se nemají indexovat (a jestli to už napadlo někoho v gůglu apod. přede mnou). Žádná sémantika na to není potřeba. :-]
a
, když na to přijde…