Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Na co jim je operacni system, ktery je sice zadarmo, ale ktery ani neumi prehravat mp3 bez toho, ze by museli neco slozite lovit na netu.Zajímavé: dokud to bylo opačně, tak to 10 let nikomu nevadilo.
Přesně tak. JXD stáhne distribuci o které všichni tvrdí jak perfektně funguje atp. Zkusí jí nainstalovat a ona nefunguje. Někdo napíše oslavný článek, o tom jak je distribuce super, že vůbec nabootuje, jiní napíší že distribuce je super, že za posledních pár let udělala pořádný skoko v přívětivost, ale že má ještě nějaké mouchy. JXD se s tim neštve a prostě napíše, že ta distribuce je naprd. (A přidá nějakou omáčku o rasistech, aby si to vůbec někdo přečetl).
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.
if (strcmp(user, "JXD") == 0) { functionality = WINDOWS_95; }
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.Samozřejmě to, do něhož musí autor dávat rasisty, aby to vůbec někdo četl :-P
Jsem si téměř jistej, že něco takovýho tam neni, protože přesně tenhle přepínač tam už 6 let hledám - aby LINUX začal fungovat stejně rychle jako Windows 95...
Měl jsem na mysli rychlost (a náročnost na prostředky) GUI. Je mi samozřejmě známo, že to není jádrem (které je jistě u současného linuxu mnohem kvalitnější než kernel win 95), ale šílenou strukturou X serveru počínaje a gtk konče, ale "běžný uživatel" to jaksi nerozlišuje - pro něj je prostě LINUX "ten pomalej a nenažranej systém".
Tiskni
Sdílej: