Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Na co jim je operacni system, ktery je sice zadarmo, ale ktery ani neumi prehravat mp3 bez toho, ze by museli neco slozite lovit na netu.Zajímavé: dokud to bylo opačně, tak to 10 let nikomu nevadilo.
Přesně tak. JXD stáhne distribuci o které všichni tvrdí jak perfektně funguje atp. Zkusí jí nainstalovat a ona nefunguje. Někdo napíše oslavný článek, o tom jak je distribuce super, že vůbec nabootuje, jiní napíší že distribuce je super, že za posledních pár let udělala pořádný skoko v přívětivost, ale že má ještě nějaké mouchy. JXD se s tim neštve a prostě napíše, že ta distribuce je naprd. (A přidá nějakou omáčku o rasistech, aby si to vůbec někdo přečetl).
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.
if (strcmp(user, "JXD") == 0) { functionality = WINDOWS_95; }
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.Samozřejmě to, do něhož musí autor dávat rasisty, aby to vůbec někdo četl :-P
Jsem si téměř jistej, že něco takovýho tam neni, protože přesně tenhle přepínač tam už 6 let hledám - aby LINUX začal fungovat stejně rychle jako Windows 95...
Měl jsem na mysli rychlost (a náročnost na prostředky) GUI. Je mi samozřejmě známo, že to není jádrem (které je jistě u současného linuxu mnohem kvalitnější než kernel win 95), ale šílenou strukturou X serveru počínaje a gtk konče, ale "běžný uživatel" to jaksi nerozlišuje - pro něj je prostě LINUX "ten pomalej a nenažranej systém".
Tiskni
Sdílej: