NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Ne Jirka analfabet určitě není. Číst a psát umí: (Článek JXD: Jsou linuxáři rasisté?) - tedy bulvár jak ze škatulky.
Jirkovi to vůbec nezávidím. Až opadne vlna zájmu o jeho bezhlavé strefování se do Linuxu. Koho si vybere pak?
:D
Tiskni
Sdílej:
Na co jim je operacni system, ktery je sice zadarmo, ale ktery ani neumi prehravat mp3 bez toho, ze by museli neco slozite lovit na netu.Zajímavé: dokud to bylo opačně, tak to 10 let nikomu nevadilo.
Přesně tak. JXD stáhne distribuci o které všichni tvrdí jak perfektně funguje atp. Zkusí jí nainstalovat a ona nefunguje. Někdo napíše oslavný článek, o tom jak je distribuce super, že vůbec nabootuje, jiní napíší že distribuce je super, že za posledních pár let udělala pořádný skoko v přívětivost, ale že má ještě nějaké mouchy. JXD se s tim neštve a prostě napíše, že ta distribuce je naprd. (A přidá nějakou omáčku o rasistech, aby si to vůbec někdo přečetl).
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.
if (strcmp(user, "JXD") == 0) { functionality = WINDOWS_95; }
Které zhodnocení je nejblíže pravdě, ať si zjistí každý sám.Samozřejmě to, do něhož musí autor dávat rasisty, aby to vůbec někdo četl :-P
Jsem si téměř jistej, že něco takovýho tam neni, protože přesně tenhle přepínač tam už 6 let hledám - aby LINUX začal fungovat stejně rychle jako Windows 95...
Měl jsem na mysli rychlost (a náročnost na prostředky) GUI. Je mi samozřejmě známo, že to není jádrem (které je jistě u současného linuxu mnohem kvalitnější než kernel win 95), ale šílenou strukturou X serveru počínaje a gtk konče, ale "běžný uživatel" to jaksi nerozlišuje - pro něj je prostě LINUX "ten pomalej a nenažranej systém".