Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dnes ráno, při cestě na hromadný dopravní prostředek, jsem potkal matrix. Ale než mi došlo co to znamená, už bylo pozdě ... se vracet ...
Mám za úkol migrovat webhosting k jinému poskytovateli. Těch pár PHP stránek a tabulky v MySQL zvládnu bez potíží. Otázka je, jak elegantně migrovat poštu cca patnácti účtů (tedy e-maily a adresáře, které jsou stále na serveru).
Na Internetu může jeden najít cokoliv (ať už to znamená cokoliv) a taky lze najít různé vlastní názory.
Před chvilkou (14.11.2009 22:22) skončil na ČT1 projev presidenta Havla, který lze s nadsázkou považovat za jeho další novoroční projev. Kritizoval v něm ústavu, vliv peněz na naše životy, politické strany, živelné zabírání našeho životního prostoru stavbami typu hypermarket/sklad/průmyslová zóna, ...
Když jsem si na čt24 četl titulek něco jako: Nový OS Microsoftu ... tak jsem se těšil na zajímavou reporáž o novém W7 nebo Windows Singularity, ale jakým překvapením bylo vystoupení pana Krčmáře ...
Ne Jirka analfabet určitě není. Číst a psát umí: (Článek JXD: Jsou linuxáři rasisté?) - tedy bulvár jak ze škatulky.
Jirkovi to vůbec nezávidím. Až opadne vlna zájmu o jeho bezhlavé strefování se do Linuxu. Koho si vybere pak?
:D