Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Á, ztroskotaní linuxoví asociálové si tu o sobotní noci vylévají srdíčka. Doporučuji Vám jedno: vypněte ty svý vyladěný linuksy a táhněte do společnosti! Nebo skončíte jak BLEK.
Ačkoliv to může znít drsně, myslím to dobře. Někteří jedinci z generace mladíků, vyrůstajících ve společnosti Internetu se pomalu začínají odtrhávat od reality. A stále si myslí, že když dobře dokáží komunikovat na webových diskuzích, dokáží stejně tak dobře komunikovat i v reálu. Jaké je pak překvapení, když stojí vysněné slečně tváří v tvář! Slova zmizela, najednou není co říct a z úst se vyhrne jen pozdrav. Na konci dne se zase mozek začně uchlácholovat: kua dyť se dokážu s vrstevníkama bavit normálně, proč je teda tak těžký se jí zeptat? Každopádně zítra už jí na večeři pozvu. A tak to běží do té doby, než ji sbalí někdo jiný.
Nastává další fáze: denní snění. Jaký by to bylo, kdybych před ní vytáhl svýho Ejsra s linuksem, nebo přijel v rudym Ferrari či na šedivym hřebcoj. Z dementních televizních pořadů a ještě dementnějších her pak postupem času získávají o druhém pohlaví nesmyslné představy o dokonalosti. Jaké je pak jejich překvapení při zjištění že nejde o androida, ale že se při výšlapu na Petřín zafuní, jednou za měsíc se nedá jezdit nebo prostě strohý fakt, že každá třetí je úplná kráva.
Jedno rudý Ferrari jsem včera potkal. Čuměl jsem na něj z tramaje
. Nechápu, proč jsou v zimním období tramvaje přetopený. Člověk se nabalí na zimu a pak vleze v bundě do tramvaje, kde je trenýrková teplota. Radši kdyby je v létě klimatizovali.
Líbí se mi televizní Top Gear. Je to už několik let, co jsem zahlíd nějaký pokus o motoristický magazín na Primě ve velmi akčním stylu. Byl to hnus. Top Gear mě uklidňuje, sem tam nějaký ten vtípek a navíc mají přístup k tomu nejlepšímu, co jde u automobilek sehnat. Oproti té slátanině na Primě působí komorně. Doporučuji v pirátském přístavu hledat torrent s ID 3556329
No a? No e! Noe? Pár dní předem jsem řídil jakýsi automobil v okolí mé vesnice. Na rádiu mám naladěn nějaký ČRo, který funguje jen na dlouhých vlnách a nemusí se tedy furt v každém dolíku přelaďovat. Bylo to po obědě, pouštěli záznam Wericha. Výborný humor. Ne takový, že se člověk popadá za břicho, ale prostě se často usměje od ucha k uchu. Navíc je to uklidňující. Když pak člověk vidí v televizi obtloustlý upocený prase plazící se štěkajíce po parketě bavíce vohnouty, tak je mu na blití.
Není dobré před urostlým výčepákem prohlásit Tímhle patokem bych nemyl ani pneumatiky na svym traktoru.
Upadlo mi tlačítko na mym T21, takže kdyby měl někdo šipku doleva i s tou bílou vidličkou pod tím, tak ji beru všema deseti 
Ten torrent s ID 3556329 je sice ve formátu 4/3, ale fakticky je 225/100, takže si to člověk musí ručně přehodit. Nechápu tyhle wide formáty. Jasně že když na to myslí kameraman, tak je to super, ale násilně ořezat film, natočený 4/3 do nějakýho dvakrát širšího než delšího formátu, tak je to na pikaču, není tam nic vidět, jen oči a nějaký rozmazaný vokolí. Navíc sem teda nepochopil, proč se už delší dobu na trh valej krumply 16:9, když tam mam stejně pruhy jak kokot.
Točená Kofola s Fernetem citrus je fakt dobrá. Lepší než hnusný pivo. Jo a AC/DC rulezzz!
Tiskni
Sdílej:
ano, ano, dříve nebo později přijde žena
a budeš mít po asociálství !!! 
(Sokrates)
Jj, vy neznáte Noa? Nee. ... (je tam i to, proč je Einstein profesorem v Princetonu a že umí hrát na housle?)
Asociál snad jsem, liga ze jejich práva mne nebere ... asociál a sdružovat se? 
Tam pomůže jediné, uvědomit si, že je taky z masa a kostí, má třeba stejně tak blbé vzpomínky na okolí a hledá.
). Nedávno mi bylo 15, tak na to snad časem ještě přijdu...
. I když uvažuji, že toho nechám a půjdu někam jinam, protože gympl už dost krutě přestávám zvládat...
Když pak člověk vidí v televizi obtloustlý upocený prase plazící se štěkajíce po parketě bavíce vohnouty, tak je mu na blití.Petr Novotny?
Taky ho mam rad...
Pánové depkaři, nechte si svou emoční inteligenci chvilku masírovat ... a buďte tvůrčí.