Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
Jo, s tím (až na pár věcí a celkový tón ) můžu souhlasit.
MS Win jsou prostě normální OS jakých jsou desítky. Na desktopech jsou nejrozšířenější, na ostatních platformách moc k vidění nejsou.
Ale lidi typu, "jo nainstaloval jsem something jsem machr a všichni ostatní jsou lamy", jsou k vidění obecně všude, kde je to jen trochu složitější (resp všude, kde dokázali něco, co v jejich (a právě jejich) okolí moc lidí neumí).
Ale z toho vyrostou.
...což profesionála znalého Windows obvykle velmi pobaví...
Najlepšia epízóda z horrového seriálu "Môj život s Windows" je tá "O tom ako vymeniť nejaký smiešny kus HW na W2000/2003 server-i..." z toho Linuxáci idú od smiechu do kolien a Windows "profesionali" (así tí čo vedia click a dvojklick) plačú od šťastia a velebia Mrkvosoft.
Hmm díky za bug
ale dost to podkopalo moji důvěru v něj.
Chápu to tak, že ten FS normálně fungoval, jen fsck po dlouhé době něco našel (což klidně mohlo být něco špatně ulinknutýho, co jste chtěl smazat) a vy jste ho k němu ztratil důveru? Tak to bych nemohl věřit žádnýmu FS
tak já používám „widle“ i „wokna“ ale ne proto, že bych chtěl ten OS nějak zesměšnit/ukázat jak jsem IN. imho se to prostě vyslovuje mnohem líp než „vindous“.
jinak na windows nadává kdekdo, jak ho štvou a jsou k ničemu a jak je zas musel přeinstalit atd. atd. atd. ale když dotyčnému poradíte, ať zkusí přejít na linux, tak se moc odvážlivců nenajde ;) mě to kolikrát přijde jako trošku jiná varianta toho klasickýho nadávání v hospodě jak všechno stojí za prd.
třeba v mceditu mi to pravidelně inkrementálně odsazuje řádkyto je ovšem chyba mceditu, dělá to i v linuxových terminálech ... už aby byl ten JXP Commander s nějakým vychytaným editorem (mno, kdyby uměl volat kwrite, bohatě by mi to stačilo)
Pomohlo by něco z tohoto výběru?
Přesměrování profilu:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-?-?-??-*-*-*-*] "ProfileImagePath"= C:\cesta\k\adresari\s\profilemale pokud máte poškozený soubor s registrem....