Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Takže právě jsem odeslal první balíčky do repozitáře arch-graphics.
Jelikož mám už poměrně dost velké množství vlastních balíčků (jak v AURu, tak i lokálně), momentálně 57 v AUR a dalších 18 lokálně tak jsem si řekl, že by možná někdo moje balíčky využil. A protože velká část, neřku-li většina jsou balíčky nějak použitelné pro práci s grafikou (hlavně renderery), tak jsem si řekl, že ten repozitář pojmenuji arch-graphics. Tolik k tomu, proč vznikl.
Teď něco k jeho údržbě. Počítejte s tím, že je to repozitář, který jsem vytvořil jenom kvůli velkému množství vlastních balíčků a proto příliš nečekejte, že tam budu přidávat lecjakou kravinu, když ji někdo bude chtít. Důvod? Mám lepší věci na práci (fakt! nekecám!) než jenom sestavovat balíčky pro tenhle repozitář.
Dále je tam plno různých vývojových verzí (nebo bude – blender-svn, hugin-svn, luxrender-cvs a podobně), ale nightbuildy nebudou. Nové verze budou vycházet, až si to zkompiluju. To závisí hlavně na tom, jestli byly přidané nějaké zajímavé featurky a na kompilačním čase. Například kompilaci huginu se vyhýbám, protože trvá, jestli se nepletu, asi 3 hodiny (důležitá poznámka – u mně, jak rychle to zvládne 4 jádrový procesor je mi bohužel k ničemu).
A ještě jedna věc. Může se stát, že u některého balíčku může scházet nějaká závislost. Není to moc pravděpodobné, snažím se o co nejkvalitnější balíčky, ale stát se to může. Momentálně kvůli tomu už mám u některých PKGBUILDů připravené 2 řádky s depends – jeden s ořezanými závislostmi pro AUR a druhý s rozšířenými závislostmi podle mého PC (což většinou znamená zapnuté všechno, s čím to jde zkompilovat). Proto se můžete těšit i na vymoženosti jako je Blender s gameenginem, verse a ffmpeg.
Zatím toho tam moc není, protože jsem toho zatím moc nezkompiloval. Už je tam blender-svn a openexr 1.6.1, vůči kterému jsem ho sestavoval. Právě teď (Sun Jun 1 08:12:08 CEST 2008) kompiluju luxrender-cvs.
Oficiálně neoficiální stránka se možná časem vyvine a bude obsahovat i seznam balíčků, ale to až dodělám jeden mega super hyper bezva projektík, o kterém se radši nechci moc rozhlašovat, kdyby se to náhodou nepovedlo.
Arch-graphics
Tiskni
Sdílej:
animorph-0.3-3 autopano-sift-c-svn-3036-1 blender-svn-15069-1 enblend-cvs-20080601-1 geeqie-1.0alpha1-1 geeqie-svn-867-1 gimp-plugin-dcamnoise2-0.64-3 gimp-plugin-fblur-3.2.3-1 gimp-plugin-texturize-2.1-1 gimp-plugin-verse-r6p1-2 hugin-svn-3100-1 ilmbase-1.0.1-1 luxrender-cvs-20080601-1 makehuman-0.9.1_rc1a-3 mhgui-0.2-3 moonlight3d-0.1.5-1 openexr-1.6.1-1 pixie-2.2.3-2 sunflow-0.07.2-8-i686.pkg.tar.gz verse-svn-4524-1-i686.pkg.tar.g