Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Takže právě jsem odeslal první balíčky do repozitáře arch-graphics.
Jelikož mám už poměrně dost velké množství vlastních balíčků (jak v AURu, tak i lokálně), momentálně 57 v AUR a dalších 18 lokálně tak jsem si řekl, že by možná někdo moje balíčky využil. A protože velká část, neřku-li většina jsou balíčky nějak použitelné pro práci s grafikou (hlavně renderery), tak jsem si řekl, že ten repozitář pojmenuji arch-graphics. Tolik k tomu, proč vznikl.
Teď něco k jeho údržbě. Počítejte s tím, že je to repozitář, který jsem vytvořil jenom kvůli velkému množství vlastních balíčků a proto příliš nečekejte, že tam budu přidávat lecjakou kravinu, když ji někdo bude chtít. Důvod? Mám lepší věci na práci (fakt! nekecám!) než jenom sestavovat balíčky pro tenhle repozitář.
Dále je tam plno různých vývojových verzí (nebo bude – blender-svn, hugin-svn, luxrender-cvs a podobně), ale nightbuildy nebudou. Nové verze budou vycházet, až si to zkompiluju. To závisí hlavně na tom, jestli byly přidané nějaké zajímavé featurky a na kompilačním čase. Například kompilaci huginu se vyhýbám, protože trvá, jestli se nepletu, asi 3 hodiny (důležitá poznámka – u mně, jak rychle to zvládne 4 jádrový procesor je mi bohužel k ničemu).
A ještě jedna věc. Může se stát, že u některého balíčku může scházet nějaká závislost. Není to moc pravděpodobné, snažím se o co nejkvalitnější balíčky, ale stát se to může. Momentálně kvůli tomu už mám u některých PKGBUILDů připravené 2 řádky s depends – jeden s ořezanými závislostmi pro AUR a druhý s rozšířenými závislostmi podle mého PC (což většinou znamená zapnuté všechno, s čím to jde zkompilovat). Proto se můžete těšit i na vymoženosti jako je Blender s gameenginem, verse a ffmpeg.
Zatím toho tam moc není, protože jsem toho zatím moc nezkompiloval. Už je tam blender-svn a openexr 1.6.1, vůči kterému jsem ho sestavoval. Právě teď (Sun Jun 1 08:12:08 CEST 2008) kompiluju luxrender-cvs.
Oficiálně neoficiální stránka se možná časem vyvine a bude obsahovat i seznam balíčků, ale to až dodělám jeden mega super hyper bezva projektík, o kterém se radši nechci moc rozhlašovat, kdyby se to náhodou nepovedlo.
Arch-graphics
Tiskni
Sdílej:
animorph-0.3-3 autopano-sift-c-svn-3036-1 blender-svn-15069-1 enblend-cvs-20080601-1 geeqie-1.0alpha1-1 geeqie-svn-867-1 gimp-plugin-dcamnoise2-0.64-3 gimp-plugin-fblur-3.2.3-1 gimp-plugin-texturize-2.1-1 gimp-plugin-verse-r6p1-2 hugin-svn-3100-1 ilmbase-1.0.1-1 luxrender-cvs-20080601-1 makehuman-0.9.1_rc1a-3 mhgui-0.2-3 moonlight3d-0.1.5-1 openexr-1.6.1-1 pixie-2.2.3-2 sunflow-0.07.2-8-i686.pkg.tar.gz verse-svn-4524-1-i686.pkg.tar.g