NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Harvard a všechny tydle "světově" nejlepší školy jsou soukromé ne?blbost... ve statech je rada srovnatelnych statnich skol. z nejznamejsich UCLA, UC Berkeley, Penn State, atd. lepsi popis jde najit treba na wiki
ale nazvy statnich vysokych nevi skoro nikdoUC Berkeley by z lidí, co si myslí, že se pohybují v IT měl znát každý.
Vyhody soukromeho skolstvi jsou zrejmePřesně, porovnejme si třeba výuku informatiky na matfyzu a unicorn college.
Prumerny student si jiste bude moct vypujcit - to neni nic spatneho, lide si dnes prece pujcuji na bydleni, televizi i dovolenou, tak co. Banky jiste velmi rychle nabidnou patricne produkty.I celé státy si půjčujína svůj provoz a pohodlí svých občanů :).
je to byznys a neefektivita statniho managementuČistě teoreticky by pak šlo zaplatit ~5*2*10kKč a rovnou by ti dali magistra/inženýra. Když je to byznys, tak proč plýtvat na učení
studenti si budou sveho studia vice vazitNebudou.
Muzete namitnout, ze je to asocialni pristup a ze chudi nebudou moci studovat.Což je vtipný, neboť jak se říká, nouze naučila Dalibora housti. Kdysi když si musel člověk počítač doslova postavit a naprogramovat, tak se toho dozvěděl řádově víc. Takový člověk by si měl vejšku zasloužit zadarmo. Pokud navrhneš stípko, tak tím současnou situaci zeslabíš a projde víc horších studentů. Pokud necháš současné stípko, a zavedeš školné, tak bych třeba já neprošel. Ještě k vážení si studia. Spousta spolužáků, ač by na stípko měla, na to v mém ročníku kašlala, neboť prý proč se snažit. Se školným by to nebylo o nic jiný.
Prumerny student si jiste bude moct vypujcit - to neni nic spatneho, lide si dnes prece pujcuji na bydleni, televizi i dovolenou, tak co.Vidím, že ekonomika brzy zkrachuje, zase
přeskočily by se přijímačky (to už se dělá), průběžné zkoušky i závěrečné zkoušky, a dostal bych titul, tedy papír na dobré pracovní zařazeníJdu si koupit titul MUDr.
To je jasné. V sprivatizovanom školstve (len tak btw, udeľovanie titulov je regulované štátom, takže MBA si môžeš vytlačiť doma na tlačiarni) by jednoznačne došlo k výraznému poklesu kvality absolventov škôl, poklesu náročnosti štúdia, kupovaniu skúšok či dokonca titulov, devalvácií vzdelania... Tituly by až pričasto mali hodnotu papiera, na ktorom sú vytlačené, pri troche šťastia by preukázali mierne väčšiu schopnosť plánovať aspoň na päť rokov dopredu, než zvyšná populácia...
Jednoducho všetok ten bordel, na ktorý v súčasnosti doplácajú pracujúci ľudia, by si zúčastnení museli zaplatiť sami.
Jinak s tou predstavou souhlasim, nejak takhle vypada neoliberalni "skolstvi".Podle mě to jde implementovat i tak, že budou existovat soukromé školy, které nebudou dávat papír na potkání/za prachy, ale skutečně studenty prosejí - a titul z těch škol pak bude uznávaný. Vždyť takhle to funguje i dneska - jsou státní VŠ, kde je studium řekněme snazší, a státní VŠ, které jsou opravdu náročné a vyžadují od studentů úsilí. Pro případné trolly: Pozor, nepíšu, jestli si myslím, že by školy měly být státní nebo soukromé - sám na to nemám jednoznačný názor. Pouze se snažím ukázat, že soukromá škola nemusí automaticky znamenat, že sis papír koupil. A sám jsem na státní SŠ a plánuju jít na státní VŠ.
Vždyť takhle to funguje i dneska - jsou státní VŠ, kde je studium řekněme snazší, a státní VŠ, které jsou opravdu náročné a vyžadují od studentů úsilí.Ha. Ha.
Dočetl jsem PS:, někdo psal na jabber, chvilku jsem si psal a formoval odpověď ve stylu komu asi ufiknu prst k tomu kapacitnímu displayi a najednou PPS... No tohle =-o :D
Tiskni
Sdílej: