Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nechcete někdo trochu postarší počítačové komponenty? Cena nebude vysoká, ba právě naopak. Hlavně se toho bordelu chci zbavit . Vše je samozřejmě funkční pod Linuxem (vybrané komponenty dokonce pro Linux certifikovány
).
Skoro sestava (nejraději dohromady):
ISA karty (hodí se do skoro sestavy):
Historická sestava, ani se jí po letech nechce nabootovat (nejspíš by chtěla vyčistit od prachu) (prodáno):
Ostatní zbytky:
Tak to je prozatím vše, možná objevím ještě něco.
Tiskni
Sdílej:
Mě by se ten celeron na router celkem libil, ale slot 1 se blbe chladi. jak je to s hlučností, chci něco co neuslyším, když to pojede bez disku. Mam na mysli hlavně hlučnost zdroje a chladiče CPU, popřipadě pískání desky.
chlazeni CPU se zdokonali celkem snadno, makat to nebude a disk planuju 128MB CF kartu.
No měl bych možná zájem o tu radio kartu, repráčky, zvukovku, síťovku a 30 metru kabelu. V tomto pořadí (ještě nevím kolik to taky bude stát) :).
Pokud by nikdo nechtěl tu sestavu tak 64, nebo 128 mB (nebo obojí) ram.
A vyúčtuj si to sám ;), netuším jaké máš představy o hodnotě těchto kompotentů (doufám že ne stejné jako na prodejních katalozích ). Ale co se týče toho prvního odstavce, tak bych to viděl na něco kolem dvou set.
Celer by byl za kolik ? Je to jen deska s CPU, nebo kompletni PC ?
Z.H.
Hm, tak to nechám asi nekomu jinýmu...protože zrovna na desktop jsem to původně chtěl...nehledě k tomu, že jsem tiše doufal, že tam bude větší disk :o)
Mam 1.7GB Seagate (už 10 let starej), s označením ST31722A, kdyby ho někdo chtěl, zatim makal ok, ale má v sobě už pár vadnejch bloků - tak jsem ho rozdělil na cca 500MB + 1200MB a to vadný místo je mezi partišnama. Přenosovka asi 1400kBps a seek asi 10ms?
Čili kdyby ho někdo chtěl, ať se ozve, cenu nevim, při porovnání se současnejma diskama je i málo moc