Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zase další krátký povzdech, po včerejším stěžování si na poštu . Včera jsem byl nucen poprvé od "reformy" navštívit lékaře. Kupodivu poplatek chtěli až na konci a ne jako první věc při vstupu do ordinace, jak jsem od mnoha známých slyšel
.
Nicméně co mě neustále na mojí praktické doktorce překvapuje, je tradiční dotaz jestli jsem alergický na nějaká antibiotika. To už by sakra za tu dobu co tam chodím mohla vědět, ne? Obzvlášť, když v podstatě vždycky, kdy už mi je tak blbě, že tam zajdu, to těmi antibiotiky skončí...
Tiskni
Sdílej:
Chodíš k doktorce jednou ročně a divíš se, že si nepamatuje, jestli máš alergii na nějaká antibiotika?Jeden by si myslel, že to bude mít v kartě...
Dokonce jsem měl takovou myšlenku, že kdyby tam ta alergie byla zapsaná, tak by jí to vůbec nedovolilo léky na které jsem alergický předepsat, ale to už je asi moc velká utopieto není utopie, na takovém projektu se pracuje ... tedy ne "vůbec nedovolilo" nýbrž zahlásilo konflikt, systém, který by dokázal posoudit, zda potýkat se s alergickou reakcí je větší nebo menší problém než neléčit danou infekci vybraným preparátem, je jaksi zatím hudba budoucnosti ještě vzdálenější ....
jaktože vůbec někomu antibiotika zbylaPřece když už se pacient cítí dobře, proč by to bral dál, že... :-/
Vim, ze samolecba neni idealni, ale co jsem mel delat? Donekonecna se nechat na tyden polozit do postele, pak jit do prace a po trech dnech byt zase v pr*eli?hm, a co tedy nechat se položit do postele na dva týdny v kuse?
Doktorka rikala tyden, tak tydenRozkaz, ten zněl jasně. Když týden, tak týden
polovicni davkyTo je ideální způsob, jak si vyrobit rezistentní mikroby, na které už toto antibiotikum nezabere. U antibiotik se v žádném případě nesmí snižovat dávkování (zvyšování tak kritické není, ale některá antibiotika jsou poměrně dost jedovatá, takže pozor na to) a berou se standardně týden (nikdy méně než 5 dní). Ono to sice může v nižším dávkování zabrat, ale nějaké potvory to přežijí a vytvoří si rezistenci. Mohou zůstat v těle a při oslabení pak znovu vyvolat nemoc, která ovšem už příslušným antibiotikem nepůjde léčit (nehledě na to, že se tyto mikroorganismy dostanou i mimo tělo a stejně problematickou nemoc vyvolat i u jiného člověka). Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).
Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).A co teprve antibiotika ve zvířecím žrádle...
ze se leky berou i tam, kde se zrovna nemusi a antibiotika zrovna mezi ne patri, temi se totiz nic nezkazi
A to vám řekl kdo, že antibiotiky se nic nezkazí?
To je v pořádku, že se ptá. Antibiotika ti numusí předepsat jen obvoďačka, ale i jiný doktor. Třeba ti od doby, co jsi u ní byl naposledy nějaká předepsal a ukázalo se, že jsi na ně alergický. Lepší, když ti dá nějakou otázku navíc, něž abys měl pak problémy. Něco jiného by bylo, kdyby ty údaje o tobě neměla ve svém počítači, ale nějakém centrálním registru.