Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
(...) Reklama by přilákala nový lidi třeba k Jabber.cz, Seznam by měl možnost vyhodnotit si úspěšnost tý kampaně a pokud by chtěl založit vlastní službu propojenou dejmetomu s mailem, blogem, službou Spolužáci.cz atd., i to by Jabberu mohlo pomoct.Dobrý nápad. Seznam spojuje kdeco s kdečím a tohle by mohlo nenásilně přitáhnout další lidi k Jabberu. Nevím jak moc složité je provozovat Jabber server, ale myslím si, že přidat k JID podle Seznamových mail postfixů nebude takový problém. Koneckonců Root nedávno taky spustil jabber server, i když fyzicky není jejich.
Podívejte se například na Google Talk – kvůli jeho uživatelům je teď třeba v Pidginu jak protokol "XMPP", tak "Google Talk", protože uživatelé Google Talku netuší, že se připojí přes XMPP...Mám pocit že to tam je protože Google Talk používá, jiný TCP/UDP port, používá šifrovanou komunkaci atd. Tak je tam tato volba, aby se BFU nemusel zabývat, jak všechny ty volby pro "protokol Google Talk" (v uvozovkách, protože jinak je to klasický XMPP + libjingle) správně nastavit.
1/ Všechny nováčky odradí ta zkratka XMPP, napiš tam Jabber.V te souvislosti bych taky doporucil autorum Jabber.cz, at trosku zapracuji na titulku "open source XML instant messaging". Open source je fajn, ale rozhodujici to pro lidi neni, ze je to XML, na to hazi bobek jeden kazdy BFU a instant messaging taky neni zrovna "friendly", minimalne proto, ze ne vsichni jsou tak uplne zbehli v anglictine.
Pokud vymyslíš (nebo kdokoli jiný) vymazlenější titulek, určitě jej tam dáme. Původně to byla taková "pocta" starému webu jabber.cz.Podle diskuse k hlavni strance Jabber.cz nejsem jediny, komu ten titulek nesedi a to, co tam ten dotycny navrhuje, je myslim docela OK.
Tiskni
Sdílej: