Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
kde-core
, jako základ a potom už doinstalovávat potřebné věci jednotlivě.
* size of x11-libs/qt-3.3.6-r4 Total files : 509 Total size : 25459.99 KiB * size of x11-libs/qt-4.2.2 Total files : 1800 Total size : 27877.48 KiBAno, jsou v tom zahrnute vyvojove nastroje a toolkity jsou kompilovany s jinymi volbami (protoze proste ne obe verze umoznuji podporu toho sameho).
Konqueror o tom uz ani nemluvim, startuje 10sekund na mym pc(amd64 2500+,1gb ram) a kdyz mam otevreno tak 7zalozek tak uz je to k nesneseni(kde3.5).Chyba bude u tebe. Mám podstatně slabší počítač a polovinu paměti a Konq. mi startuje max. 3 vteřiny. Počet záložek je omezován jen šířkou okna - žádné zpomalení kvůli tomu nepozoruji.
Jak říkal předřečník, máš krpu v systému, protože na mém Core Solo s 1GHz naběhne Konqueror okažitě a práce s hromadou záložek není problém.Ani ne, je to celkem ciste nainstalovany kubuntu 6.10(amd64) celkem slusne nastaveny. Ted zrovna mam otevreno 10 zalozek a prepinani mezi nimi neni zadny zazrak. Prijde me ze se trochu zvysila rychlost celeho systemu po upgradu beryla(takova ta pekne okrasa, chvilemi i prakticka)...
A jako nejhorsi me prijdou programy, ktere maji tolik funkci ktere clovek ani nevyuzije a ktere delaji program zbytecne velky a pomaly. Myslim, ze v budoucnosti by se meli nove funkce resit pomoci pluginu a hlavni program by mel podporovat jen ty nejzakladnejsi funkce, ktere potrebuje doopravdy kazdy! Myslim ze KAZDY ma pravo si VYBRAT co v programu CHCE a co NE. A kazdy program by mel umoznovat vyber.Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané. S pluginováním se vám nikdo nebude babrat, navíc vám to s rychlostí nepomůže. Žádné právo nemáte. Tak maximálně přiložit ruku k dílu.
Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané.To je pravda, nicmene 'funkce navic => vic zabrane pameti' je docela obvykle.
(upozornuju ze mam zapnute vsechny ty okrasyJsi si jistý, že víš co chceš? Zapneš si všechny efekty a pak vykřikuješ do světa, že program je moc pomalý a že by ho měli nějak rozdělit? Vždyt tam tu možnost zvýšit výkon máš, jen ji nevyužíváš.).
3.5.6 nevim, 3.5.5 na AMD64 3000+ a 512 MB RAM normalne pouzitelne bez problemu.jinak: KDO rekl ze KDE je nepouzitelne?! Ja kde pouzivam a jsem porad vic spokojeny nez Windows
To, ze mas problemy s pocitacem znamena jenom to, ze ty mas problemy s pocitacem.Problemy s pc nemam(at uz HW nebo ubuntu).
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym. Program XY je shit a ostatni tomu nerozumi. Ja te v tom necham, ja si budu KDE na svem AMD64 v pohode pouzivatNo klidne me v tom nech a ja budu take vesele dal pouzivat KDE na amd64
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym.mě prozměnu fascinují jedinci, kteří tvrdí, že když jim (a těm devíti dalším) něco funguje, tak program nemůže být shit, a ten jeden nešťastník s neobvyklou konfigurací, při které se chyba projeví, si nutně musí vymýšlet ...
Je zajímavé, jak lidi vidí jen to, že ten "word" zabírá více místa na disku, žere více paměti, procesoru a on je akorát hezčí, jinak úplně stejný. Aby toto nestačilo, tak pokřikují, co je to za nenažraný program, když je to jen na psaní. Ano, takoví lidé by si měli dobře promyslet, zda raději nechtějí použít "notepad", protože zjevně neví, co všechno "word" umožňuje.Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?
Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?ODF soubor snadno, od toho je to dobře dokumentované (zazipované) XML. Rozzipujes, upravis v notepadu, zazipujes. Jak proste, mily Watsone0K1AS
Tiskni
Sdílej: