Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
kde-core
, jako základ a potom už doinstalovávat potřebné věci jednotlivě.
* size of x11-libs/qt-3.3.6-r4 Total files : 509 Total size : 25459.99 KiB * size of x11-libs/qt-4.2.2 Total files : 1800 Total size : 27877.48 KiBAno, jsou v tom zahrnute vyvojove nastroje a toolkity jsou kompilovany s jinymi volbami (protoze proste ne obe verze umoznuji podporu toho sameho).
Konqueror o tom uz ani nemluvim, startuje 10sekund na mym pc(amd64 2500+,1gb ram) a kdyz mam otevreno tak 7zalozek tak uz je to k nesneseni(kde3.5).Chyba bude u tebe. Mám podstatně slabší počítač a polovinu paměti a Konq. mi startuje max. 3 vteřiny. Počet záložek je omezován jen šířkou okna - žádné zpomalení kvůli tomu nepozoruji.
Jak říkal předřečník, máš krpu v systému, protože na mém Core Solo s 1GHz naběhne Konqueror okažitě a práce s hromadou záložek není problém.Ani ne, je to celkem ciste nainstalovany kubuntu 6.10(amd64) celkem slusne nastaveny. Ted zrovna mam otevreno 10 zalozek a prepinani mezi nimi neni zadny zazrak. Prijde me ze se trochu zvysila rychlost celeho systemu po upgradu beryla(takova ta pekne okrasa, chvilemi i prakticka)...
A jako nejhorsi me prijdou programy, ktere maji tolik funkci ktere clovek ani nevyuzije a ktere delaji program zbytecne velky a pomaly. Myslim, ze v budoucnosti by se meli nove funkce resit pomoci pluginu a hlavni program by mel podporovat jen ty nejzakladnejsi funkce, ktere potrebuje doopravdy kazdy! Myslim ze KAZDY ma pravo si VYBRAT co v programu CHCE a co NE. A kazdy program by mel umoznovat vyber.Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané. S pluginováním se vám nikdo nebude babrat, navíc vám to s rychlostí nepomůže. Žádné právo nemáte. Tak maximálně přiložit ruku k dílu.
Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané.To je pravda, nicmene 'funkce navic => vic zabrane pameti' je docela obvykle.
(upozornuju ze mam zapnute vsechny ty okrasyJsi si jistý, že víš co chceš? Zapneš si všechny efekty a pak vykřikuješ do světa, že program je moc pomalý a že by ho měli nějak rozdělit? Vždyt tam tu možnost zvýšit výkon máš, jen ji nevyužíváš.).
3.5.6 nevim, 3.5.5 na AMD64 3000+ a 512 MB RAM normalne pouzitelne bez problemu.jinak: KDO rekl ze KDE je nepouzitelne?! Ja kde pouzivam a jsem porad vic spokojeny nez Windows
To, ze mas problemy s pocitacem znamena jenom to, ze ty mas problemy s pocitacem.Problemy s pc nemam(at uz HW nebo ubuntu).
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym. Program XY je shit a ostatni tomu nerozumi. Ja te v tom necham, ja si budu KDE na svem AMD64 v pohode pouzivatNo klidne me v tom nech a ja budu take vesele dal pouzivat KDE na amd64
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym.mě prozměnu fascinují jedinci, kteří tvrdí, že když jim (a těm devíti dalším) něco funguje, tak program nemůže být shit, a ten jeden nešťastník s neobvyklou konfigurací, při které se chyba projeví, si nutně musí vymýšlet ...
Je zajímavé, jak lidi vidí jen to, že ten "word" zabírá více místa na disku, žere více paměti, procesoru a on je akorát hezčí, jinak úplně stejný. Aby toto nestačilo, tak pokřikují, co je to za nenažraný program, když je to jen na psaní. Ano, takoví lidé by si měli dobře promyslet, zda raději nechtějí použít "notepad", protože zjevně neví, co všechno "word" umožňuje.Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?
Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?ODF soubor snadno, od toho je to dobře dokumentované (zazipované) XML. Rozzipujes, upravis v notepadu, zazipujes. Jak proste, mily Watsone0K1AS
Tiskni
Sdílej: