Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tiskni
Sdílej:
kde-core
, jako základ a potom už doinstalovávat potřebné věci jednotlivě.
* size of x11-libs/qt-3.3.6-r4 Total files : 509 Total size : 25459.99 KiB * size of x11-libs/qt-4.2.2 Total files : 1800 Total size : 27877.48 KiBAno, jsou v tom zahrnute vyvojove nastroje a toolkity jsou kompilovany s jinymi volbami (protoze proste ne obe verze umoznuji podporu toho sameho).
Konqueror o tom uz ani nemluvim, startuje 10sekund na mym pc(amd64 2500+,1gb ram) a kdyz mam otevreno tak 7zalozek tak uz je to k nesneseni(kde3.5).Chyba bude u tebe. Mám podstatně slabší počítač a polovinu paměti a Konq. mi startuje max. 3 vteřiny. Počet záložek je omezován jen šířkou okna - žádné zpomalení kvůli tomu nepozoruji.
Jak říkal předřečník, máš krpu v systému, protože na mém Core Solo s 1GHz naběhne Konqueror okažitě a práce s hromadou záložek není problém.Ani ne, je to celkem ciste nainstalovany kubuntu 6.10(amd64) celkem slusne nastaveny. Ted zrovna mam otevreno 10 zalozek a prepinani mezi nimi neni zadny zazrak. Prijde me ze se trochu zvysila rychlost celeho systemu po upgradu beryla(takova ta pekne okrasa, chvilemi i prakticka)...
A jako nejhorsi me prijdou programy, ktere maji tolik funkci ktere clovek ani nevyuzije a ktere delaji program zbytecne velky a pomaly. Myslim, ze v budoucnosti by se meli nove funkce resit pomoci pluginu a hlavni program by mel podporovat jen ty nejzakladnejsi funkce, ktere potrebuje doopravdy kazdy! Myslim ze KAZDY ma pravo si VYBRAT co v programu CHCE a co NE. A kazdy program by mel umoznovat vyber.Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané. S pluginováním se vám nikdo nebude babrat, navíc vám to s rychlostí nepomůže. Žádné právo nemáte. Tak maximálně přiložit ruku k dílu.
Funkce navíc !=> pomalejší program, záleží, jak je to udělané.To je pravda, nicmene 'funkce navic => vic zabrane pameti' je docela obvykle.
(upozornuju ze mam zapnute vsechny ty okrasyJsi si jistý, že víš co chceš? Zapneš si všechny efekty a pak vykřikuješ do světa, že program je moc pomalý a že by ho měli nějak rozdělit? Vždyt tam tu možnost zvýšit výkon máš, jen ji nevyužíváš.).
3.5.6 nevim, 3.5.5 na AMD64 3000+ a 512 MB RAM normalne pouzitelne bez problemu.jinak: KDO rekl ze KDE je nepouzitelne?! Ja kde pouzivam a jsem porad vic spokojeny nez Windows
To, ze mas problemy s pocitacem znamena jenom to, ze ty mas problemy s pocitacem.Problemy s pc nemam(at uz HW nebo ubuntu).
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym. Program XY je shit a ostatni tomu nerozumi. Ja te v tom necham, ja si budu KDE na svem AMD64 v pohode pouzivatNo klidne me v tom nech a ja budu take vesele dal pouzivat KDE na amd64
Vubec mne fascinuji jedinci, kteri tvrdi, ze maji problem proto, ze program XY je shit. Kdyz se ozve deset jinych lidi, ze s programem XY problemy nemaji, stejne si vydrzi stat za svym.mě prozměnu fascinují jedinci, kteří tvrdí, že když jim (a těm devíti dalším) něco funguje, tak program nemůže být shit, a ten jeden nešťastník s neobvyklou konfigurací, při které se chyba projeví, si nutně musí vymýšlet ...
Je zajímavé, jak lidi vidí jen to, že ten "word" zabírá více místa na disku, žere více paměti, procesoru a on je akorát hezčí, jinak úplně stejný. Aby toto nestačilo, tak pokřikují, co je to za nenažraný program, když je to jen na psaní. Ano, takoví lidé by si měli dobře promyslet, zda raději nechtějí použít "notepad", protože zjevně neví, co všechno "word" umožňuje.Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?
Tak trochu k tvemu prikladu: vysvetlis me jak v notepadu upravim .doc nebo Openoffice 2 soubor?ODF soubor snadno, od toho je to dobře dokumentované (zazipované) XML. Rozzipujes, upravis v notepadu, zazipujes. Jak proste, mily Watsone0K1AS