Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.
Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.
Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.
Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.
V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.
MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.
Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.
Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
..A doufám že nadobro.Ja dúfam tiež. Nebude ťa škoda
...
Podle znění dotazu SB Live!24-bit external.
Až bude GNU/Linux na softwarové/hardwarové úrovni podpory jako věci od M$,zavolejte..Musím si rýpnout. Až budou Windows XP na softwarové/hardwarové úrovni podpory jako Linux,zavolejte... Televizní karta LeadTek WinFast XP DeLuxe na mých legálních a draze zaplacených Windows XP prostě nechodí a nechodí. A to přes to, že má Win v názvu
V Linuxu nebylo potřeba nic nastavovat, jen spustím TV Time (nebo třeba mplayer...) a už to jede.
Ale skutečně - podobná argumentace mě vždycky dokáže pobavit. Zavrhovat operační systém kvůli jednomu jedinému problému, tohle prostě nepochopím
Plan 9. 
>> Emacs 22 will have many new features such as support for Mac OS X and Cygwin.> Since we're talking about Emacs here, it would be good to clarify whether Emacs will be running under OS X and Cygwin or the other way around.
, reload www mi také pomohl, firefox2 B2 binary ...
Hej, prde, taky jsem zatim s USB Geniusem neuspěl a jen jsem to odložil, jednou to třeba přijde, jsou podstatnější věci.
Zdar!
no doufam ze to bude co nejdriv a ze me nekdo ochotnej udela diru do zdi abych si tam natah net, jinak si tam ten arch nema cenu davat ...
tusim ze je to i nekde v GNU licenci. Tohle je prave ta nejvetsi vyhoda, kdyz ti to nefunguje nebo nebeha to jak by sis pral mas pravo to opravit/upravit a nestezovat si na soft nebo autora softu.
pokud sis instaloval linux sam urcite sis vsiml textu ze dany software je bez zaruky a autor softu neruci ze bude dobre fungovat a ze nenastanou nejake kompikaceobavam se, ze tohle ma uplne vsechen software spolecne, jak komercni, tak i nekomercnitusim ze je to i nekde v GNU licenci.
K tomu je ale nutné dobře nastavená výhybka pro tři pásma.Dobře nastavená výhybka je nutná bez ohledu na úroveň signálu.
... a dám jim eště šanci ...
spíš: dám sobě ještě šanci, ne? Co je SuSe do nějakýho ... Lukase ...
I tak se to dá říct..Dokonce sem dnes narazil na přesný asound.conf se kterým 5.1 nejspíše funguje..Ach jo..Pozdě,ale přece
Až bude GNU/Linux na softwarové/hardwarové úrovni podpory jako věci od M$,zavolejte..Nevim jak ostatni, ale ja vam rozhodne volat nebudu :-P
Tiskni
Sdílej: