Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
furt lepší ubuntu než jakýkoliv windows
Ubuntu je jen software. Ten za nic nemůže
Vyrostli z puberty.
A nová "generace" není zaměřena na nesmyslné války produktů, jako spíš na stejně nesmyslné hledání a teatrální odhalování domnělých konspirací.
Vyrostli z puberty.Promluvil příslušník nové generace a hrdý odhalovač - /zpravicky/open-source-ucebnice-v-kalifornii#4
A nová "generace" není zaměřena na nesmyslné války produktů, jako spíš na stejně nesmyslné hledání a teatrální odhalování domnělých konspirací.
Mohu vědět, jakou konspiraci jsem odhalil? Četl jsi vůbec, co jsem psal? Umíš vůbec číst?
Ubuntu jsem opouštěl ve verzi 6.06 (LTS tuším) a přecházel k Archu. Ubuntu tenkrát bylo pro blbce. Já chtěl systém sám konfigurovat, instalovat, měnit... Jenže časem jsem zjistil, že se mi už ani moc nechce při každém updatu hlídat změny, hrabat se v konfiguráku, ručně hledat balíky pro přehrání toho a tamtoho a tak podobně.
Proto jsem teď nainstaloval Ubuntu 9.04 a takhle spokojený jsem snad nikdy nebyl.. Chybí kodek? klik, klik... Proprietární driver? Klik, klik... Nové aktualizace? klik, klik... Tohle je prostě luxus (možná i Windows BFU luxus), který mi ale ušetří spoustu času a nervů.. Možná i ostatní to tak pochopili a z Archu, Gentoo a LFS přecházejí v rámci úspory času na *buntí distribuce..
vcera sem to nahodil misto gentoo a chodi to hezky
Na to jednoduchý pomocník... Ubuntu Tweak.. DAjí se přes to některé nesvobodné přidat.
Tohle nadšení teda rozhodně nesdílím. V domění, že to takhle funguje jsem nahodil přítelkyni Ubuntu a při první instalaci klick klick, Smplayer se stáhl se všemi závislostmi, aby mi pak při prvním spuštění oznámil, že s nainstalovaným Mplayerem není kompatibilní a videa skutečně nejela. A pak žádné klick klick, ale hledání "nějakých" repozitářů Ubuntu, které nabídnou vzájemnou kompatibilní kombinaci MPlayer, SMplayer, nebo aspoň MPlayer požadované vyšší verze
Tak na mě nechoďte s klick klick...
Úspora času? Cože?!
Celkem dávno, když bylo Ubuntu 8.XX, jsem to zkoušel. A po měsící používání Ubuntu a měsící s Kubuntu jsem usoudil, že tak neuvěřitelně líný systém jsem neviděl (AMD Athlon X2 64 4400+, 4 GB RAM; intel Core 2 Duo T8100, 4 GB RAM). A to jsem viděl Vista, XP, 98 a dokonce i Me! Nainstaloval jsem Arch, týden se v tom hrabal a od té doby šetřím čas... protože ten systém je rychlý. Od té doby instaluji upgrady, sem tam nějaký balíček a na systém jako takový vůbec nemusím sahat. Prostě to běhá a běhá to slušně. A udělat z Ubuntu něco lepšího než přeplácaný bastl zabere víc než ten týden věnovaný nastavení Archu. A nevěřím tomu, že dnes je Ubuntu rychlé, nepřeplácané a použitelné.
PS: Jsem jen uživatel, je pro mě tedy mnohem těžší udělat z Ubuntu operační systém, než nějaký existující operační systém nastavit.
Rozhodně to je vlastnost distribuce. Pokud se tu řeší líní uživatelé nebo obyčejní uživatelé, kteří nic nekompilují a i schopnosti to pořádně do detailu nastavit jsou omezené, je rozhodující jaké to je po instalaci. A Ubuntu po instalaci je svinsky pomalé. Takže buďto bych neustále čekal až se to rozhoupe něco udělat nebo bych věnoval množství času abych z toho vyházel/vypnul věci které nepotřebuji a které tam jen překáží (nejdřív bych je musel identifikovat). A pro mě je rozhodně jednodušší v Archu deset potřebných věcí zapnout než jich 190 vypínat v Ubuntu.
Ať už budeme slovíčkařit jakkoliv, nic to nezmění na faktu, že Ubuntu je dle mé zkušenosti naopak neuvěřitelným žroutem času (a nervů).
mluvíš jako člověk, který vživotě neviděl SUSE...
Nevim. Asi holt kouzivame kazdy jine Ubuntu.
V osmickove verzi mi akorat dlouho nabihal GNOME. Ted pouzivam KDE4 a spokojenost. Sviha to rozumne jak na CoreDuo 2GB RAM na notesu tak na Phenom II se 4GB RAM.
Nemuzu si stezovat. A GNOME mi na obou frci taky v pohode.
s novějšími balíky na NB - pak jsem zkusil Linux Mint ve verzi 5 (což je ve skutečnosti Ubuntu 8.04) - teď už používám Ubuntu 9.04. Dokud jsem používál převážně desktop, tak nebyl důvod, ale když potřebuju na _svém_ NB vše out of box po instalaci, tak zvítězila lenost, ééé ... Ubuntu :D
Kde jsou ty doby, kdy bylo Ubuntu synonymem pro zlo a internetem kolovaly desítky variací vtipu "neumím nakonfigurovat Debian"?To stále platí, ale už to všichni ví, takže to není potřeba opakovat.
Také jsem chtěl přejít na nové Ubuntu. Řekl jsem si, že začnu znovu, jinak rozdělím disk a tak. Stáhnu alternate cd, začnu instalovat, nastavím raid 1, všechno v pohodě. Vytvořím filesystém ext3 na / a program na rozdělení disku už nenaběhl. Zkoušel jsem to x krát. Ext4 sežral bez protestů. Jedu tedy na Ext4.
Zbytek instalace byl už v pohodě. Prostředí jsem si nastavil jak se mi líbí a po chvilkce výtuh. Restart jedině natvrdo. Ping z vedlejšího stroje šel, přihlášení přes ssh už ne. Ověřuji teploty komponent v bedně, všechno OK. Za chvilku zase výtuh. Místo ovladačů od Nvidia zkouším jen nv. Za dvě hodiny zase výtuh. Logy nic zajímavého neukázaly. Hledám googlem, instaluji nové jádro z kernel.ubuntu.com 2.6.30-rc4. Od té doby mám pokoj, ťuk ťuk na dřevo.
Petr
teď mám 9.04 a myslím si, že pokud do toho člověk neryje a nemá velké požadavky, je to v pohodě...No, reju do toho a požadavky mám vysoký, a je to v pohodě taky.
Máme nyní jiné distro, jež je záhodno nenávidět?
A proč vůbec hledat konflikty mezi sebou? (myslím linuxáky, do ostatních se klidně trefovat můžeme )
Tiskni
Sdílej: