V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Tiskni
Sdílej:
Sice nejsem schopen posoudit ani Apple, ani Ubuntu, při četbě mě však napadla jedna věc k tomu, že vzhled je důležitý akorát pro ty "obyčejné" uživatele.
Já si myslím, že je důležitý pro všechny. Přehlednost, intuitivnost a čtivost různých textových/grafických značek přeci zvyšuje efektivitu práce. Neztrácím čas hledáním té správné volby, prostě podvědomě "vím", kde to je (do kapitoly "vzhled" můžeme násilně narvat i intuitivnost zkratek paramentrů u programů spuštěných v shellu).
U zastánců, kteří tvrdí, že na vzhledu nezáleží, to platí také, jenže oni(vč. mě) mají prostě posunutá měřítka co je onen vyumělkovaný vzhled.
Pro typického čtenáře Ábíčka tak vzhled nevyžaduje různá blikání, zesvětlování, supr-čupr ikonky, ale decentní jasně výmluvné značky. Chápe, že tyto vychytávky nejsou od toho, aby se jimi kochal, nebo aby ho odváděly od práce. Hlavně musí zabírat naprosto minimální část pracovní plochy.
Závěrem tedy shrnuji: Na vzhledu záleží i geekům!>>>Na vzhledu záleží i geekům!
Tak samozrejme pac geek neni zvedav na hocijake graficke 3,14coviny.
Ovce user ma vsak tyto 3,14covin rad a potrpi si na ne.
Treba ruzne desktopove efekty, pruhlednost ramu oken apod....
Masovym uzivatelum (ovce tzn widle user) se libi styl windows aero apod, uz se nebudou vracet k "hnusnemu" ac praktickemu motivu win xp.
Linuxove desktopove prostredi laka na prusvitna gumova okna, Beryl Compiz ... Teenageri jakozto potencionalni uivatele GNU/Linuxu nebudou machrovat s Fluxboxem, Blackboxem, Jwm95 ... ac se jedna o prehledna, rychla a dobre pouzitelna GUI.
>>>profi "jůzři"
Profi jůzr Mac OS, Ubuntu, Windows .... je treba sekretarka v kanclu pac techniku s timto SW pouziva na psani dokumentu v nejakem textovem editoru.
Samotne technice a OS vsak v naproste vetsine pripadu rozumi jak koza petrzeli.
laptop z dílny Steva JobseJá bych radši počítač z dílny Steva Wozniaka (nemyslím staříčký Apple II), IMHO kdyby měl větší vliv v Applu Wozniak, bylo by to zajímavé…