Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ale pokud jenom nalozením na stránky se mi začne sekat i kurzor myši, roztočí se mi ventilátory notebooku na maximum a to všechno proto, že jen na jedné stránce je 7 flashových reklam, které se ještě nedejbože vysouvají a překrývají obsah. Tak jdou a mám přitom naprosto čisté svědomí.Není lepší na takové stránky vůbec nechodit? "Nutnost" lézt na stránky, které navíc "nejsou nic moc" je na podobné morální úrovni, jako nelegální použití "mizerného" proprietárního programu.
Ale pokud jenom nalozením na stránky se mi začne sekat i kurzor myši, roztočí se mi ventilátory notebooku na maximum a to všechno proto, že jen na jedné stránce je 7 flashových reklam, které se ještě nedejbože vysouvají a překrývají obsah.Coz mimochodem znamena, ze prikon poctiace stoupne o az o nekolik desitek wattu (napr. u mne na desktopu podle mereni az o 40W). A to zatim Flash pouziva jen jedine jadro ... az bude moct vyuzit vsechny jadra na maximum (coz, pokud si pamatuju, ma umet verze deset), tak to bude znamenat na nejakem vykonem ctyrjadru klidne 60-80W navic.
To je jako chodit do kina načerno...což někteří lidé obhajují jako správnou věc (protože hollywoodská studia jsou nechutně bohatá)
Zákony jsou špatné, tak je nebudeme dodržovat...Hovorí sa tomu "občianska neposlušnosť" - a myslím si, že skutočne zákony, ktoré sú zlé by sme nemali dodržiavať. Treba len rozlíšiť zákony zlé a tie, ktoré sa nám nehodia.
Komu se nezamlouvá stránka s blikající reklamou, která mu žere výkon procesoru, může stisknout takový ten křížek a nepříjemná stránka se zavřeA nebo taky může přidat patřičný prvek do adblocku.
Kdyz se natrikrat nezobrazi stranka kvuli cekani na 1x1 obrazek z nejakeho sledovaciho systemu, tak ten sledovaci system dostava cestnou IP adresu 172.0.0.1
Jeste nejaky dotaz?
Pravdou asi bude fakt, že obe služby používajú odlišnú metodiku, ten 30% nárast u toplistu asi vypovedá niečo o kvalite, jedine že by tá druhá služba tých 30% návštevníkov predo mnou zatajovala.To byste mohl vysvětlit, jak o kvalitě. Jak ta služba může poznat, zda u toho PC sedí stejný člověk a je to jedna návštěva nebo více? Vždy se pracuje s nějakým modelem.
Faktom teda je, že 2 služby, ktoré majú robiť vpodstate to isté uvádzajú rôzne výsledky.Mají měřit návštěvnost/přístupy podle metodiky, kterou uvádějí. Pokud ji nechápete a vymýšlíte si, jak ty služby měří jen co je napadne, tak tomu prostě nerozumíte.
Nespochybňujem tu pritom prínos týchto služieb ale ako laikovi mi nesedí ten graf podielu linuxu s presnosťou na destiny percenta, keď objektívne nedostupnosť služby a rozdiely v metodike vykazujú odchýlky v počte niekoľkých percent.Protože srovnáváte úplně jiný základ.
Váš graf mi z tohoto hľadiska poskytuje informáciu, že používateľnosť Linuxu sa môže pohybovať niekde medzi 0 - 20%.To spíš poskytuje informaci, že nerozumíte statistice. Všechny tyto služby dlouhodobě evidují podíl Linuxu kolem půl procenta až procenta, není prostě možné, že reálně by to bylo 40x více.
Pokud neví, co to znamená ta spojniceNeznamená vůbec nic. Do toho grafu patří diskrétní hodnoty a případně nějaká aproximace (ne, spline křivka prvního stupně čili lomená čára opravdu není aproximace, a opravdu nemá žádnou vypovídací hodnotu). Doporučuju doplnit si elementární znalosti z oblasti statistického zpracování dat, když už se o nějaké chceš pokoušet. A není to poprvé, co tě na tohle upozorňuju, tak by ses mohl přestat ztrapňovat.
Mozna proto, ze jako jediny pouzivas takhle velky graf pred <break/>?Prosím autory zápisků, aby obrázky vkládali vždy až _za_ tag BREAK. A pokud to neudělají, tak prosím čtenáře, aby na to adminy upozornili.
Mimochodem, proč čteš, co tě něbaví? Nějaká vada?
To by tam ovšem muselo něco ke čtení být. Skutečně si nemyslím, že diskuze pod blogpostem je nejvhodnějším místem k obhajování svých intencí.
To není pro blbce, kteří nechápou, že obrázek vydá za tisíc slov a nepotřebuje tedy nezbyteně interpretaci s komentářem.
Obávám se, že zde se nejedná o nepochopení toho, co vypovídá graf, ale toho, za jakým účelem jsi jej sem vložil. A to by si dle mého komentář zasloužilo.
Z tohoto grafu nelze vyvodit nic. Kromě těch chybějících os a zdroje datTak to jsi asi slepej jak patrona a blbej jak necky, pokud nepoznáš procenta, datum a nápis TOPlist.
ale samotná diskrétní data nikde.Data jsou odkázána, což se neschopní blbci neobtěžují ani zjistit.
Tato prezentace by neprošla snad ani na učnáku a tady se tím chlubí student VŠ.Nechlubí a není to prezentace nebo odborná studie, aby se musel vypisovat každý řádek. Vzala se čísla z grafu v TOPlistu. Nic více, nic méně. Tak, jako když se píše zpravodajství o tom, kolik má jakej produkt (systém, prohlížeč) podíl na trhu v daném měsíci atp. podle XiTi atd. Víš, ale to si vyžduje i znalosti souvislostí. jak jsem už psal, pro blbce nepíšu. Tak to tedy nečtěte.
Data patří do grafu, mistře. Teda neschopný blbče, který tu zoufale obhajuješ graf, na kterém je … no na kterém vlastně nic není.ale samotná diskrétní data nikde.Data jsou odkázána, což se neschopní blbci neobtěžují ani zjistit.
Udělej místo blbých keců lepší graf, hm?A co kdybys ten graf radši vylepšil sám (popsal osy) a nedával tak ostatním záminku k tomu, aby tě kritizovali? Mohli bychom se pak bavit více o obsahu než o formě.
To jsem už psal, tak hledej a čti.Obávám se, že zde se nejedná o nepochopení toho, co vypovídá graf, ale toho, za jakým účelem jsi jej sem vložil. A to by si dle mého komentář zasloužilo.
...proč čteš...
Sem sam kdo ma asi rozbitej prohlizec a nic ke cteni mu to neukazalo?
stahnout, zkompilovat a nainstalovat novou verzi madwifi (+ sam si patchnout zdrojaky) a hrabat se rucne v konfiguraci (/etc/modules)AR5007EG?
mam Atheros, tedy jedna z udajne nejlepsich karet pro linuxA odkud tyto údaje máte?
z toho a dalších indicií (diskuze na netu - czfreenet apod.) usuzuji, že tento kousek hw určitě nebude trnem v oku lin. uživatelůNo tak trn určitě ne(pro vybrané modely jsou myslím i otevřené ovladače), ale nedá se to brát tak souhrnně, protože opravdu záleží na modelu.
Tiskni
Sdílej: