Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
aneb niemandova odpověď mistrům světa ve všem.
Nyní si krok za krokem probereme nepoužitelnost mého prostého KDE4 desktopu. Jistě, bude to subjektivní a rafinovaně politicky nekorektní, jak už to tak v životě bývá. Jednotlivé zastřelené obrazovky byly zhotoveny v průběhu dvou běžných pracovních dní v době, kdy jsem si vzpomněl, že bych mohl nějakou obrazovku zachytit.
Tedy začínáme.
Chutná snídaně je již snědena. Je čas nastartovat výrobní stroje a zkontrolovat, co se nám přes noc dodrbalo. Na snímku vidíme
Nic nepadá ani se nijak nehroutí, necuká, neposkakuje atd.
Trávím výživný oběd a začínám patlat drobné změny na monitorovacích nástrojích, které situace požaduje. Snímek nyní obsahuje.
Nic nepadá ani se nijak nehroutí, necuká, neposkakuje atd.
Protože dva obrázky jsou málo, přidávám třetí, dnešní. Snímek nyní obsahuje.
Nic nepadá ani se nijak nehroutí, necuká, neposkakuje atd.
Pro úplnost přidávám čistý desktop bez oken a, ehm, Přístrojovou desku, což je rychlý přístup k ploše-Plasmě přes Ctrl+F12. Ano, to je důvod, proč mám na ploše některé plasmoidy.
Za posledních pár týdnů mi nic na desktopu nespadlo, nepočítám-li vlastní programy a Kontact, který mi doma segfaultuje, když jej zavírám. Zároveň většina programů, které používám, mi už vyhovuje mnohem víc, než jejich trojkové ekvivalenty.
Ergo kladívko, KDE je použitelné.
Kdo tvrdí opak je hnipírda. Nějak nechápu co lidi řeší... Howgh.
Nyní doufám, že čtenář chápe, co jsem celým tímhle ublognutím myslel. Každý máme různé požadavky a serou mě kategorická odsouzení (pokud je nepoužívám já samozřejmě). Odcházím zdechnout do houští. Pantomimicky, pochopitelně.
Hit týdne: Testament - cokoli po Low včetně.. Aneb projíždění starších nahrávek z diskografie a dotahování nových desek pokračuje.
Průser týdne: Metallica. Za všechno.
Tiskni
Sdílej: