Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Ve svém pachtění se za softwarovou výbavou pro XFCE jsem došel do takřka finální fáze. Potřebuji dvoupanelový souborový manažer, od nějž očekávám tyto věci:
V KDE jsem používl Krusader, který byl sice malinko těžkopádný a zahlcený nabídkama, ale uměl vše, co jsem potřeboval. Nyní jsem vyzkoušel EmelFM2, který mne nemile překvapil absencí ikonek souborů (čímž se pro mě práce s ním stává velice nepřehlednou), navíc se mi nezobrazují ovládací ikonky, takže celkové ovládání programu je strašlivé. Podobně je na tom s absení ikonek Atol. Dále jsem testnul
Gentoo
, které vypadá hrozivě a navíc nezvládá české názvy souborů. Ze všech testovaných vyšel nejlépe Tux Commander, jen mě na něm štvou asociace souborů a ikonky podle přípon, které musí člověk sám vytvářet - potenciálního uživatele tak čeká spousta zbytečné práce...Opravdu dobře vypadá Pygocelis, ten ale zdá se nemá stabilní verzi a konec konců - je primárně pro Gnome. V záloze mám ještě mu commander a gnome commander, ani jeden z nich však není ideální. Zle nevypadá ani Flybird, ten se mi ale nepodařilo nainstalovat (při spouštění hlásí absence nějakých souborů)...
Zdá se, že sehnat kvalitní, jednoduchý a použitelný dvouokenní souborový manažer pro XFCE potažmo GNOME je takřka nemožné. Kdybyste někdo měli zajímavý tip nebo radu, sem s tím!
Tiskni
Sdílej:
Neslo by priste jenom nejak zhrnout, co se na zhavem bitevnim poli dvoupanelovych file-manageru zmenilo za posledni mesic, pulrok, rok...?Právě že nic. Na poli dvoupanelových manažerů vznikají pouze návrhy, co by takový manažer měl umět. A pak jen zárodky, které v lepším případě zvládnou adresáře nejenom zobrazit, ale zvládnou i mazat soubory.
je o skvělá věc na práci se stránkami - od vytváření až po nahrávání na ftpPokud tim myslis WWW stranky, tak to by ses mel seznamit s mraveneckem jmenem Ant