Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tiskni
Sdílej:
Sorry za offtopic, ale tahle paticka fakt nema chybu
Schrödinger s Heisenbergem jedou jednou takhle v autě a Heisenberg se najednou lekne a hned říká Schrödingerovi, "No teda, asi jsme přejeli kočku!"
Na to se Schrödinger zeptá, "A je mrtvá?";
A Heisenberg odpoví, "Nejsem si jistý."
Přechod z windows na linux není přes klikací distro k neklikacím, ale přes HC distro!!!! Opravdu chci vzkázat všem kteří se jako já marně pokoušeli o přechod na linux pomocí rádoby přívětivých distribucí, že tudy cesta nevede.mi vyznívají úplně jinak.
Potom som si povedal, že ak sa chcem o linuxe niečo naučiť, s klikaním musím prestať. Prešiel som na Slackware, pretože som veril, že to je "čistá/prehľadná" distribúcia, ktorá za človeka nerobí väčšinu vecí automaticky. Po týždni som odtiaľ vyhodil KDE - pretože ma stále rozptyľovalo a neustále som mal potrebu niečo v ňom meniť, skúšať a proste robiť neužitočné veci. Teraz fungujem na IceWM a nemôžem si vynachváliť.
= Teda potvrdzujem aj na mojom prípade autorovu skúsenosť ;)
Ale aby som bol férový, musím povedať, že pre mňa by prechod z Win priamo napr. na Slack bol omnoho komplikovanejší, prípadne nemožný.
To, že si môže človek veci naklikať, ak mu nemá kto poradiť s tým čo a ako ručne konfigurovať, môže byť pre začiatočníka dôležité. Keď sa v takomto distre človek ako tak zorientuje a zvykne si na to, že svoje C: nemá hľadať, potom môže prejsť na "neklikacie" distro, alebo ak má dostatok pevnej vôle, používať svoje klikacie distro bez klikania.