Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Před týdnem jsem se přestěhoval pár set kilometrů na západ, po původním šokujícím zjištění že nejsem v americe ale v Irsku následovala už jen pohodička, hlavně díky štěstí na lidi - od spolubydlících po náhodný kolemjdoucí, roku intenzivního studia jazyka a podpoře rodiny. Včera mě ale život okořenil nepřijemný problém - zachvátila mě totální vyrážka. Na pohotovost to není, k doktorovi až zítra - čte blogy na abclinuxu i Greg?
Diagnostika je zajímavější samozřejmě hlávně díky absolutní změně nejen prostředí, ale také jídla, oblečení, hygieny, podnebí, pracího prostředku a vubec.
Zprvu jsem podezíral MMR vakcínu (spalničky, příušnice). Teď ale podezření pádá spíš na prací prášek (Persil Bio), jelikož po sundnání trička vyrážka přestalá tak extrémně štípat.
Další symptomy by mohli být lehký kašel a rýmička. Teplota neni ani mírně zvýšená. Výražka viz fotka (zatím jsem nekoupil foťák - takže jen mobilem :-/ ).
Greg by mě ponořil do persilu a měl by jasno, ja jsem do zítra odkázan na wikipediu - nebo ne?
Tiskni
Sdílej:
Premejslel jsem co mi to pripominka a uz vim, zahnuti meduzou. Kdyz ziji v norsku, tak v irsku by mely byt take.Meduzy zijou uplne vsude, vcetne polarnich oblasti. Treba takova talirovka obrovska, znama "lvi hriva" ze stejnojmeneho pribeh Sherlocka Holmese, tak ta se zrovna v severnejsich oblastech Atlantiku vyskytuje. Sice neni tak nebezpecna jako australske ctyrhranky, ale i tak muze byt na vlonem mori smrtelna - jed zpusobuje ochromeni svalu a postizeny se tak sam utopi.