abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:33 | Komunita

    Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice [It's FOSS News].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 09:22 | Komunita

    V úterý Google vydal Android 16. Zdrojové kódy jsou k dispozici na AOSP (Android Open Source Project). Chybí (zatím?) ale zdrojové kódy specifické pro telefony Pixel od Googlu. Projekty jako CalyxOS a GrapheneOS řeší, jak tyto telefony nadále podporovat. Nejistá je podpora budoucích Pixelů. Souvisí to s hrozícím rozdělením Googlu (Google, Chrome, Android)?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.6. 20:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.101 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.101 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 10:00 | Komunita

    V Brně na FIT VUT probíhá třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2025. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 09:44 | IT novinky

    Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o kybernetické bezpečnosti, který včera Senát schválil spolu s novelami navazujících právních předpisů. Norma, kterou nyní dostane k podpisu prezident, počítá rovněž s prověřováním dodavatelů technologií pro stát. Normy mají nabýt účinnosti od třetího měsíce po jejich vyhlášení ve Sbírce zákonů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    12.6. 01:11 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 00:55 | Nová verze

    Po Red Hat Enterprise Linuxu a AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.0 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 22:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-06 aneb Eclipse 4.36. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 22:33 | IT novinky

    Americká filmová studia Walt Disney a Universal Pictures podala žalobu na provozovatele populárního generátoru obrázků pomocí umělé inteligence (AI) Midjourney. Zdůvodňují to údajným porušováním autorských práv. V žalobě podané u federálního soudu v Los Angeles označují firmu za „bezednou jámu plagiátorství“, neboť podle nich bez povolení bezostyšně kopíruje a šíří postavy z filmů jako Star Wars, Ledové království nebo Já, padouch, aniž by do nich investovala jediný cent.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (31%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 261 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Z jedne diskuze:

    17.7.2006 20:29 | Přečteno: 1301×

    mas na mysli bohnice, cerny most nebo opatov? opravdu naadherna prazska zakouti... jste proste omezeni, kdyz si myslite, ze praha je velke mesto... kdyz jsem tam byl naposledy, tak jsem se na minutku zamyslel a uz jsem prejel stanci, proste z florence na andel me ta vzdalenost opravdu prekvapila... holt jsem zvykly jezdit metrem jinsi trasy... vy prazsti vidlaci...

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ›››››››››››› ™ (sillogism, , 18.02.2006 10:53 ) vlákno | reagovat No to by mě zajímalo, nad čim jsi přemejšlel. Když jsi takovej debil, že ani neumíš vystoupit z metra. Sem vždycky hotovej z band vidláků, co na schéma jednoduchého, ale účelného pražského metra koukaj jako na sci-fi.

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ›››››››››››› ™ (bugger, , 18.02.2006 11:02 ) vlákno | reagovat mas pravdu, tri liny prazskeho metra ani slozite schama mit nemuzou... nemusis se bat, tu jednu stanici jsem bez problemu dosel pesky... po ceste jsem obdivoval somraky na smichovskem nadrazi, favority na nadrazni, uchvatny autobusak... jak rikam, prazsky omezenec nepochopi, ze ho nekdo, kdo zije v 10x vetsim meste, muze taky povazovat za vidlaka...        

    Hodnocení: 25 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.7.2006 20:50 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    a?
    Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.7.2006 20:56 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Připojuji se k dotazu :-D
    17.7.2006 21:17 Hanato | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Do tretice :-) taky jsem nejak nepochopil pointu....
    Nikdo učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali. PS: proto jsem tady dole :-)
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Jo, taky nemám rád pražáky, co si myslí, že když bydlej v Praze, že jsou něco víc...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 21:18 Hanato | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Jo souhlasim s tim, ze Praha je dira (napr. proti Berlinu, kde je snad 10 tras metra), ale zase je to jediny mesto v republice, pac Brno je vetsi vesnice :-D
    Nikdo učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali. PS: proto jsem tady dole :-)
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:44 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    ale zase je to jediny mesto v republice,
    Další...

    :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 22:15 Hanato | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    No jsem si musel taky rejpnout ;-)
    Nikdo učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali. PS: proto jsem tady dole :-)
    17.7.2006 21:19 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Já zas nemám rád vesničany, který si myslel, že když nebydlej v Praze, tak jsou něco víc :-)

    Jinak autor blogpostu má pravdu, máme tady k sobě tak nějak blíž. Hlavně lidsky. :-D
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    17.7.2006 21:22 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    ... Když jsi takovej debil...
    Jojo, není nad teplé lidské slovo :-D

    (není to z nějakého filmu? je mi to povědomé)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    17.7.2006 21:35 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Adresáta něco takového většinou rozpálí do běla, takže ta teplá lidská slova fakt zahřát dovedou. Navíc v takovym malym městě se to prostě musí říct naférovku a ty problémy řešit, tady se jeden před druhým neschová. Možná byl ten film o starostech nějakého podobného malovelkoměsta.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    17.7.2006 22:12 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Tak jsem to zvoral. Bylo to Konečně teplé lidské slovo Limonádový Joe.

    Mě se nejvíce líbí, když se dva vesničani dohadují, kdo z nich je z větší prdele. Jedna má tak 500 a ta druhá 400 obyvatel. To si rázem připadám jako obyvatel New Yorku poslouchající hádku Pražáka s Brňákem, kdo z nich je z větší prdele :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    17.7.2006 22:20 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Jak tak koukám kolem, tak Blansko je do podobné diskuse nejvhodnější soupeř v dosahu :-)
    Copak toho není dost?
    17.7.2006 22:21 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Tři kroky doleva a pak se doptáte nemůžu na mapě najít :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    17.7.2006 22:24 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    My na mapě nejsme. Protože jsme hrozně důležití. To víte, utajení :-)
    Copak toho není dost?
    17.7.2006 22:38 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Souhlasim s tim, ze Blansko je dost dobre schovany v lesich Moravskeho krasu. A vede k nemu paradni motorway pro motorkare :-) Bohuzel i Blansko je videt (i kdyz dost nepodrobne) z Google Map
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    17.7.2006 22:41 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    S tamvedoucí železnicí mohu být také celkem spokojen :-) K tomu jak je schované už jsem připomínky měl :-) A i tak je dost velké na to, aby se v něm dalo zabloudit…
    Copak toho není dost?
    17.7.2006 22:29 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    1609, kdo dá míň? :-)
    17.7.2006 23:22 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    1015, ale jsou to celkem 3 vesnice dohromady.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    17.7.2006 23:35 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Pardubice, Praha… a která je ta třetí? :-)
    17.7.2006 23:40 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Trvalé bydliště mámv Srchu a k němu jsou ještě přibalené dvě vesnice (Hrádek a Pohránov). Pardubice mám uvedené, protože Srch by asi většině lidí nic neřekl no a Praha je jasná, v ní bydlím přes týden... :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    18.7.2006 00:45 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    60 a to mozna prehanim.
    Jiří Němec avatar 18.7.2006 01:12 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    57 a docela tomu věřím.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    18.7.2006 11:40 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Tak podle te tabulky jsem se spletl, tam i s druhou casti ktera k nam patri (asi 2 km od nasi vesnice) mame celych 100 obyvatel.
    Jiří Němec avatar 18.7.2006 11:53 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    My jsme tak malí, že tu kvůli tomu byla i televize. Točili nejmenší vesnice. Taky jsem tam byl, převážně jako herec. Řekli nam co mame dělat a říkat - dokument podle České televize.

    Máme schopného starosty, takže nám to že jsme samostatně obec nese docela výhody.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:39 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Já zas nemám rád vesničany, který si myslel, že když nebydlej v Praze, tak jsou něco víc :-)
    Určitě je jich míň jak těch pražáků...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 21:45 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    To pochybuju. Vesničanů je v ČR víc než osmkrát víc než pražáků, takže šance tu je. Třeba hodně brňáků si to myslí určitě :-)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Třeba hodně brňáků si to myslí určitě :-)
    Brno není vesnice :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 21:48 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Šmankote a co to teda je? Městys?
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    17.7.2006 21:50 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Není to tam tak ošklivé jako v Praze, takže to bude takové poloměsto :-)
    Copak toho není dost?
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:55 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Brno je druhé největší město České republiky.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 22:39 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    My dva se asi skutecne neshodneme ;-)
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    18.7.2006 11:22 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Brno není vesnice :-D
    Brno opravdu nic jiného než přerostlá vesnice není - ale to pochopíš, až budeš nějakou dobu žít v opravdovém městě(*) ...

    - o počtu obyvatel to opravdu není

    (*) prosím nedosazovat automaticky jako příklad Prahu ;-)
    17.7.2006 21:49 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Před rozpadem Československa jsem tvrdil, že nejvíc slovenských nacionalistů člověk najde v Praze. Po rozpadu federace to začalo platit o brněnských (ne moravských - většině moraváků je Praha ukradená, jen (někteří) Brňáci z toho mají pořád komplex).
    17.7.2006 22:46 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Je to pravda. Komplex mam z toho, ze zatimco v Praze bych mohl predstirat, ze neco delam, tak tady to lze tezko. Take souhlasim s tim, ze Brno jako nejvetsi mestys Moravskeho markrabstvi je plny ambicioznich ritnich horolezcu, kteri sve plne uplatneni najdou az v daleke cizine. Vzhledem k posledni situaci na higway D1 to ale vypada, ze dalsimu prilivu brnenskych ritolezcu zacina branit neprekonatelna a smrtelna dalnicni bariera.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    17.7.2006 22:53 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Nepřekonatelná je (zejména v pondělí ráno) už pěkných pár let. Smrtící je jen občas. Vždycky když jedu ráno na školení a poslouchám dopravní zpravodajství, říkám si, že některé vyhlášené úseky (příjezd po D1 od Brna, magistrála, Jižní spojka u Barrandovského mostu, Korunovační, V Holešovičkách, Rašínovo nábřeží) by mohli vynechávat a zmínit se o nich jen v případě, že by náhodou (jednou za deset let) byly průjezdné…
    18.7.2006 00:20 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z jedne diskuze:
    Magistrála je průjezdná na místní poměry celkem dobře (plynule se pohybuje) dost často, ale Korunovační objíždim z obou stran, protože to je prostě humus. Ostatní zmiňovaný úseky naštěstí k životu nepotřebuju.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.