NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tiskni
Sdílej:
VirtualBox neni kompatibilni ani sam se sebou. Pokud zkopiruju guest OS na jineho hosta, je velmi pravdepodobne ze nebude fungovat. Windows budou nahodne zamrzat, Linux nemusi najit sitovku nebo disk protoze doslo k jejich precislovani.S tím jsem se nikdy nesetkal a to guest image přenáším dost často mezi 3 počítači. Nikdy žádný problém, žádné zamrzání, nic.
USB a Serial drivery jsou ve VirtualBoxu naprosta tragedie.Opět nemohu souhlasit, USB mi v guestu funguje pod VirtualBoxem perfektně. Kdysi jsem zkoušel VMWare a tam jsem měl s USB problémy. Co se týče seriového portu, tak s tím pod VirtualBoxem zkušenosti nemám, tam klidně pravdu mít můžete.
VirtualBox neumi automatickou instalaci.To je pro mě irelevantní. A kdyby nebylo, budu to řešit radši obecným nástrojem jako je třeba nLite. Tohle by dle mého názoru rozhodně neměla být starost virtualizačního software.
Guest tools jsou ve VirtualBoxu o dost horsi. Napriklad schranka na Linux guestu prakticky nefunguje.Guest tools mi ve VirtualBoxu fungují (včetně schránky v Linux guestu) bezchybně.
VirtualBox nema hromadu dalsich drobnosti:Ty věci co jste vyjmenoval jsou pro mě irelevantní, nikdy jsem je nechtěl a nepotřeboval. A btw. poslední verze VirtualBoxu jestli se nepletu větvené snapshoty má (ale nepoužívám to, tak se za to nemohu zaručit).
Jak v tomto srovnání obstojí řešení založené na kqemu? Je to rozumná alternativa k VMWare nebo ne?
Mel jsem docela problem, vetsina kolegu vcetne bosse jsou zastupci tvrde opensource linie.V tom případě opravdu nechápu proč preferují zrovna VirtualBox. U VMware totiž za přijatelný peníz dostanu i přijatelnou kvalitu a především relativní jistotu, že se o můj problém někdo postará. U VirtualBoxu si za tytéž služby taky musí zaplatit. I když pravda, cena je zhruba třetinová. Jestli oni náhodou ti kolegové nebudou spíš než zástupci tvrdé opensource linie tak trochu držgrešle.
Ano, kam Java slapne, tam sto let nic neroste.Je to smutné, ale jsem téhož mínění.