Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tiskni
Sdílej:
VirtualBox neni kompatibilni ani sam se sebou. Pokud zkopiruju guest OS na jineho hosta, je velmi pravdepodobne ze nebude fungovat. Windows budou nahodne zamrzat, Linux nemusi najit sitovku nebo disk protoze doslo k jejich precislovani.S tím jsem se nikdy nesetkal a to guest image přenáším dost často mezi 3 počítači. Nikdy žádný problém, žádné zamrzání, nic.
USB a Serial drivery jsou ve VirtualBoxu naprosta tragedie.Opět nemohu souhlasit, USB mi v guestu funguje pod VirtualBoxem perfektně. Kdysi jsem zkoušel VMWare a tam jsem měl s USB problémy. Co se týče seriového portu, tak s tím pod VirtualBoxem zkušenosti nemám, tam klidně pravdu mít můžete.
VirtualBox neumi automatickou instalaci.To je pro mě irelevantní. A kdyby nebylo, budu to řešit radši obecným nástrojem jako je třeba nLite. Tohle by dle mého názoru rozhodně neměla být starost virtualizačního software.
Guest tools jsou ve VirtualBoxu o dost horsi. Napriklad schranka na Linux guestu prakticky nefunguje.Guest tools mi ve VirtualBoxu fungují (včetně schránky v Linux guestu) bezchybně.
VirtualBox nema hromadu dalsich drobnosti:Ty věci co jste vyjmenoval jsou pro mě irelevantní, nikdy jsem je nechtěl a nepotřeboval. A btw. poslední verze VirtualBoxu jestli se nepletu větvené snapshoty má (ale nepoužívám to, tak se za to nemohu zaručit).
Jak v tomto srovnání obstojí řešení založené na kqemu? Je to rozumná alternativa k VMWare nebo ne?
Mel jsem docela problem, vetsina kolegu vcetne bosse jsou zastupci tvrde opensource linie.V tom případě opravdu nechápu proč preferují zrovna VirtualBox. U VMware totiž za přijatelný peníz dostanu i přijatelnou kvalitu a především relativní jistotu, že se o můj problém někdo postará. U VirtualBoxu si za tytéž služby taky musí zaplatit. I když pravda, cena je zhruba třetinová. Jestli oni náhodou ti kolegové nebudou spíš než zástupci tvrdé opensource linie tak trochu držgrešle.
Ano, kam Java slapne, tam sto let nic neroste.Je to smutné, ale jsem téhož mínění.