Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Pokud vím ze svého okolí, neznám ani jednoho, kdo by měl Windows koupené, na tož MSOFFICE. Navíc někteří si ani neuvědomují, že používají kradený software. Reakce typu, no já to koupil (většinou PC z druhé ruky nebo bazar) a už to tam bylo, jim jako zdůvodnění legálnosti stačí. Ale asi nic neriskují, neboť neznám jediný případ postihu někoho za používání nelegálních widlí. No možná se to někdy změní.
Já jsem si sice také postavil pc (home made), ale windows právě z těch výše psaných důvodů jsem instalovat nechtěl. Pídil jsem se tenkrát a kdesi jsem sehnal nějakou informaci o tajemném Linuxu. A už to bylo.
A jak jsem to měl se ženou? Její dotaz:"Bude to mluvit česky?" Odpovídám:"Jasan." To jsem si tehdy vůbec nebyl jist,hi."Tak to tam dej." No a bylo. Žena zvyklá, coby sekretářka, na MSWORD. Den po instalaci se opatrně ptám:"Co openoffice, že je to stejný?" Žena odvětila:"No není, ale už mám všechno vychytaný." Tak žena se asimilovala na Writera za den a umí v něm úplné divy.
A syn? Tomu je 14 měsíců a líbí se mu hrozně Tuxracer .
Tiskni
Sdílej: