Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
2980 + 20% DPH + doprava > 3800
Mám iRiver a totální spokojenost. Jednoduché ovládání, baterie vydrží velmi dlouho, funguje i v Linuxu, kvalitní zvuk... A je maličký, takže ho nosím úplně všude. Kapacita 4GB. Mám i zmíněný SE K 750i, ale muziku v tom nepoštím, nějak mne to neoslovilo.
a hlavně na kterym poznam rozdíl mezi flac a 320kbps MP3.Ty si magor, resp. pokud si člověk, tak na žádném. A 320kbps MP3 je též naprostá zbytečnost.
A 320kbps MP3 je též naprostá zbytečnost.pravdu dis, kdyz uz mame ten flac
aby hraly...Co to znamena?
V Praze nebudu.
Ma to nejaky vyznam tam instalovat? Co vsechno navic to umi?
existuje k tomu i nejaka komunita a vyvinuli nejaky vlastni firmwary a nastroje, ale ikdyz sem se snazil, alternativni firmware se mi do toho nacpat nepovedlo. nejaky pozdejsi modely udajne umi prehravat i ogg vorbis. ale kdo vi jestli je to vubec pravda ...
rozhodne to nebylo tak problemovy jako ty prehravace co sem mel potom.
fatsort Už jsem to chtěl řešit nějakým vlastním skriptem, ale naštěstí mě napadlo, zda-li to už někdo nevyřešil. V dnešní době jde určitě i nějak zařídit, aby se fatsort volal automaticky při odpojení konkrétního zařízení. Ale při 4GB přehrávači jsem tohle ještě neřešil.
Jen nechápu, proč to můj první noname přehrávač zvládal bez fatsortu a nový iRiver ne.
"Jinak, prodavane to je jako MP3 prehravac a bavime se tu o MP3 prehravacich." Aha, takze kdyz auto oznacim a budu prodavat jako moped, tak se z nej automaticky stava moped? :D Priste napis neco moudrejsiho, dekuji.
Jinak, PDA mrtve neni, akorat ma obvykle vestavenej gsm modul.
Ty se v tech ad absurdum argumentech vyzivas, co?
Ne, akorat nejsem zvedavej na tvoje slovickareni.
Me nejde ani tak o hlasitost. Ja proste nesnasim, kdyz sluchatka (mam KOSS Porta Pro) hraji na jednom prehravaci jako integrovane reproduktory v notebooku a na jinem prehravaci je zvuk nesrovnatelne lepsi.A nebude to zas nějakým výmyslem jako je vícepásmový ekvalizér? Protože výsledek z různých DACů by se neměl o moc lišit a pokud ano, tak je něco špatně. Ideální je pokud z DAC leze to co lezlo do ADC.
Proste nesnasim, kdyz misto hudby slysim "piskani".Tak jestli slyšíš pískání, tak bude něco špatně. Ideálně by hudba měla znít tak jak autor zamýšlel že znít bude (THX, Hi-Fi, …).
Tak jestli slyšíš pískání, tak bude něco špatně.Nemyslem jsem to doslova.
A nebude to zas nějakým výmyslem jako je vícepásmový ekvalizér?
Je to mozny, ja nejsem zadny odbornik pres hudbu.
Sony Ericsoon K750i mel jednoduchy ekvalizer:
U Samsungu S5230 jsou v ekvalizeru podobne predvolby (je jich tam min, tyto jsem nasel na netu): Classical, Club, Dance, Live, Party, Pop, Reggae, Rock, Ska, Soft, Soft Rock, Techno.
Nemuzu si pomoct, ale tu hudbu "nici". Sony Ericsoon pouze pridal basy - a to jsem mel rad.
MegaBassAha. No pak by bylo vhodné podotknout, že neposloucháš hudbu, ale cosi co se ne zrovna dobře popisuje. Existuje spousty zařízení a možností jak i ze zařízení za 50,- s DPH dostaneš opakující se dunění místo hudby.
Vypadaj nadherne.
Cena uz asi tak pekna nebude
Ja mam KOSS Porta Pro. Za ty penize asi tak nejlepsi, co jsem mohl sehnat. Na to abych mel sluchatka za 5000Kc nemam zbytecny penize.
At mi nikdo netvrdi, ze prehravac od vietnamcu za 50Kc se sluchatkami za 5000Kc mi poskytne dokonaly poslech.
Vsichni tu jenom kritizuji iPod kvuli iTunes, taky z toho nemam radost - ale jde mi hlavne o zvuk.
Ne ze by to hralo spatne, ale nemuzes tam nasypat hudbu jen tak... vzdy smis jen synchronizovat s ulozistem v compu. takze smazes z compu a pri sunc. ti to zmizne i z ipodu. nemuzes jen tak hodit hudbu ldyz si v praci abys poslouchal cestou domu a doma si nasypat neco jinyho do prace.To jako majitel iPodu musím vyvrátit (možná to tak u iPhone je), ale i v iTunes stačí zaškrtnout volbu: Don't Sync a hudbu si tam v klidu přidat ručně v iTunes (což já pravidelně dělám protože 30GB hudby do 8GB iPodu nenasyncám )
Nemuzes to nasypat jak do ericssona, ale musis konvertit windows programem.on ffmpeg neexistuje?
Jestli by nebylo pomalu lepší postavit si zesilovač pro sluchátka, jeden trimr na hlasitost a druhej na hloubky ;)