Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
aneb Kategorizace špatných titulků. Natočeno podle skutečné události.
Pár ukázek, jak nemá vypadat titulek ve fóru. Viz také thread mnozstvi diskusnich for.Pokud něco nefunguje, tak to většinou vypíše nějakou chybu. Co nefunguje a jakou chybu to vypisuje, to tazatel hned neprozradí, aby to čtenáři neměli tak jednoduché. Takže až někdo bude mít ten samý problém, uvidí ve vyhledávání něco takového:
Poslední dva aspoň napsali, že ta hláška nějak souvisí s jádrem.
Drtivá většina Free sw projektů používá Autoconf nebo nějakou jeho napodobeninu, takže titulek "./configure" čtenáře hezky uvede do obrazu...
Zejména poslední vsadil na stručnost.
Poslední kategorie už nejsou úplní tajnůstkáři, takový titulek "Samba" dává tušit, že se jedná o cosi se Sambou a ne s Emacsem, ke správnému titulku to má ale pořád daleko.
A tak dál a tak podobně, pokud máte nějaký "oblíbený" druh subjectů, napište ho do diskuse.
Tiskni
Sdílej:
linux@linux.cz
: pod titulkem Magorina magoracka.. poslal velmi mlhavý dotaz, pak nechal ostatní, aby zkusili hádat, v čem tak asi mohl být problém a včera večer odměnil všechny, kdo se mu přesto pokusili pomoci, tímto textem:
nikdy jsem si nedelal iluze o kvalite teto konference, ale tohle fakt nema cenu. Takze uz nic nepiste.. Mimochodem pro ty chytroliny kteri objevili ze unix je case sensitive, problem je ve features PHP.. racte nastudovat.