Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Poradil bych co pit, aby telesny pach byl pro komary ci obecne bodavy hmyz, klistata odpudivy.
Vyzkouseno v praxi a funkce 100 %. Cena .... pcha nema vyznam resit .. korunova zalezitost.
Bohuzel bych byl rychle smeten chemiky, mikrobiology, lekari jez se tu ihned vyroji jako ti komari (bodejd by ne, kdyz je tento server zameren na open source ze jo) o nichz pisete a jednoznacne vyvrati mou metodu ze nemuze v zadnem pripade fungovat.
voní.
No já bych měl řešení s tím tlakem - stačilo by sníst hodně fazolí a musel by se řešit spíš přetlak než podtlak
Na komáry mi bezvadně fuguje ultrafialová elektrická zabíjecí lampa, nevím, co proti ní máte.
Chci se ale podělit o skvělý tip, jak na klíšťata, když se chtí. Je totiž potřeba, aby neumřelo zakouslé. Na to se bezvadně hodí nějaká vata a jádrové mýdlo, třeba Jelena. Vata se namočí a jezdí se s ní po mýdle dokud není ve vatě taková hustá, mazlavá pěna. Vata se potom jen přiloží na místo kousnutí klíštětem, nijak se nevrtí a za chvíli se pustí. Doporučuje se ještě rnu vydezinfikovat, ani Svatá Jelena není všemocná.
Tenhle recept mám od zkušené turistky, nějaké ženké, co nás zastavila v lese a půl hodiny nám to vysvětlovala. Ale zkoušel jsem to na sobě, vážně to funguje
U tohodle právě nechcípne, rozhodně, když se mi pustilo, tak ještě žilo a dlouhou dobu, než jsem ho upálil, tak taky
V autolékárničkách už desinfekce neníJestli mam dobrý informace, tak teď tam právě je, nebyla tam před tim...
No já jsem ho upaloval tak, že jsem ho zabalil do papírovýho kapesníku, namočil do ředidla a zapálil To mi přijde relativně bezpečné, pokud člověk nepodpálí i sám sebe.
Komáři otravují prostě všude. A nemusí to být ani na exotické dovolené, ale může to být i doma nebo na letní brigádě. Napíšu dosavadní výsledky a zkušenosti z boje proti komárům.
Komáři (ale jde vlastně o bodavé komářice) pro své rozmnožování potřebují krev. Při bodnutí komářice do našeho těla stříknou alergen, ale můžou nás nakazit taky nemocemi jako borrelióza, valtická horečka apod.
Software proti hmyzu. Generuje nějaký signál s kmitočtem nad lidským sluchem, aby to nepištělo. Myslím, že to nefunguje. Není mi jasné, jestli repráky v notebooku přenesou takový vysoký kmitočet.
Malý ultrazvukový přístroj na baterii. Spolehlivě vyhozené peníze. Nefunguje vůbec. Komárům zapnutý přístroj vůbec nevadí. Prý nefunguje v uzavřených prostorách. Ten náš nefungoval ani venku.
Lapač hmyzu ve tvaru lampy. Svítí modře, ale žádná komářice se do něho nechytila. Zdá se, že hmyzu v noci místnosti kvůli modrému světlu přibylo. Napájení je stejně ze sítě, takže použití asi jen doma.
Repelent. Smrdí tak, že spolehlivě odpuzuje všechny lidi. Jestli odpuzuje taky komářice, to nevím.
Rozdělat oheň se silným dýmem. Vyzkoušeno. Seděli jsme okolo ohně a pokašlávali z toho dýmu a mžourali očima, zatímco komářice nás bodaly do zadní části těla, která byla odvrácená od ohně.
Pivovarské kvasinky. Jezení kvasinek nebo B-komplexu prý spolehlivě znechutí člověka komářicím, které se mu pak vyhýbají. Blbost. Kvasinky v tabletách nemám, ale tablety vitaminu B vůbec nepomáhají ani pivo proti komářicím nepomáhá.
Máta, levandule, skořice. Silná vůně možná zhorší komářicím identifikaci oběti. Ale ve finále komářice teplého živočicha stejně najde, protože prý cítí to teplo ze člověka.
Co zbývá. Ještě jsem nezkoušel takový ten přístroj do zásuvky s odpařovačem, ale to je kvůli napájení ze sítě stejně jenom na doma. Takže zbývá sehnat náramek proti komárům a klíšťatům
Tiskni
Sdílej: