Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
Poradil bych co pit, aby telesny pach byl pro komary ci obecne bodavy hmyz, klistata odpudivy.
Vyzkouseno v praxi a funkce 100 %. Cena .... pcha nema vyznam resit .. korunova zalezitost.
Bohuzel bych byl rychle smeten chemiky, mikrobiology, lekari jez se tu ihned vyroji jako ti komari (bodejd by ne, kdyz je tento server zameren na open source ze jo) o nichz pisete a jednoznacne vyvrati mou metodu ze nemuze v zadnem pripade fungovat.
voní.
No já bych měl řešení s tím tlakem - stačilo by sníst hodně fazolí a musel by se řešit spíš přetlak než podtlak
Na komáry mi bezvadně fuguje ultrafialová elektrická zabíjecí lampa, nevím, co proti ní máte.
Chci se ale podělit o skvělý tip, jak na klíšťata, když se chtí. Je totiž potřeba, aby neumřelo zakouslé. Na to se bezvadně hodí nějaká vata a jádrové mýdlo, třeba Jelena. Vata se namočí a jezdí se s ní po mýdle dokud není ve vatě taková hustá, mazlavá pěna. Vata se potom jen přiloží na místo kousnutí klíštětem, nijak se nevrtí a za chvíli se pustí. Doporučuje se ještě rnu vydezinfikovat, ani Svatá Jelena není všemocná.
Tenhle recept mám od zkušené turistky, nějaké ženké, co nás zastavila v lese a půl hodiny nám to vysvětlovala. Ale zkoušel jsem to na sobě, vážně to funguje
U tohodle právě nechcípne, rozhodně, když se mi pustilo, tak ještě žilo a dlouhou dobu, než jsem ho upálil, tak taky
V autolékárničkách už desinfekce neníJestli mam dobrý informace, tak teď tam právě je, nebyla tam před tim...
No já jsem ho upaloval tak, že jsem ho zabalil do papírovýho kapesníku, namočil do ředidla a zapálil To mi přijde relativně bezpečné, pokud člověk nepodpálí i sám sebe.
Komáři otravují prostě všude. A nemusí to být ani na exotické dovolené, ale může to být i doma nebo na letní brigádě. Napíšu dosavadní výsledky a zkušenosti z boje proti komárům.
Komáři (ale jde vlastně o bodavé komářice) pro své rozmnožování potřebují krev. Při bodnutí komářice do našeho těla stříknou alergen, ale můžou nás nakazit taky nemocemi jako borrelióza, valtická horečka apod.
Software proti hmyzu. Generuje nějaký signál s kmitočtem nad lidským sluchem, aby to nepištělo. Myslím, že to nefunguje. Není mi jasné, jestli repráky v notebooku přenesou takový vysoký kmitočet.
Malý ultrazvukový přístroj na baterii. Spolehlivě vyhozené peníze. Nefunguje vůbec. Komárům zapnutý přístroj vůbec nevadí. Prý nefunguje v uzavřených prostorách. Ten náš nefungoval ani venku.
Lapač hmyzu ve tvaru lampy. Svítí modře, ale žádná komářice se do něho nechytila. Zdá se, že hmyzu v noci místnosti kvůli modrému světlu přibylo. Napájení je stejně ze sítě, takže použití asi jen doma.
Repelent. Smrdí tak, že spolehlivě odpuzuje všechny lidi. Jestli odpuzuje taky komářice, to nevím.
Rozdělat oheň se silným dýmem. Vyzkoušeno. Seděli jsme okolo ohně a pokašlávali z toho dýmu a mžourali očima, zatímco komářice nás bodaly do zadní části těla, která byla odvrácená od ohně.
Pivovarské kvasinky. Jezení kvasinek nebo B-komplexu prý spolehlivě znechutí člověka komářicím, které se mu pak vyhýbají. Blbost. Kvasinky v tabletách nemám, ale tablety vitaminu B vůbec nepomáhají ani pivo proti komářicím nepomáhá.
Máta, levandule, skořice. Silná vůně možná zhorší komářicím identifikaci oběti. Ale ve finále komářice teplého živočicha stejně najde, protože prý cítí to teplo ze člověka.
Co zbývá. Ještě jsem nezkoušel takový ten přístroj do zásuvky s odpařovačem, ale to je kvůli napájení ze sítě stejně jenom na doma. Takže zbývá sehnat náramek proti komárům a klíšťatům