Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
Poradil bych co pit, aby telesny pach byl pro komary ci obecne bodavy hmyz, klistata odpudivy.
Vyzkouseno v praxi a funkce 100 %. Cena .... pcha nema vyznam resit .. korunova zalezitost.
Bohuzel bych byl rychle smeten chemiky, mikrobiology, lekari jez se tu ihned vyroji jako ti komari (bodejd by ne, kdyz je tento server zameren na open source ze jo) o nichz pisete a jednoznacne vyvrati mou metodu ze nemuze v zadnem pripade fungovat.
voní.
No já bych měl řešení s tím tlakem - stačilo by sníst hodně fazolí a musel by se řešit spíš přetlak než podtlak
Na komáry mi bezvadně fuguje ultrafialová elektrická zabíjecí lampa, nevím, co proti ní máte.
Chci se ale podělit o skvělý tip, jak na klíšťata, když se chtí. Je totiž potřeba, aby neumřelo zakouslé. Na to se bezvadně hodí nějaká vata a jádrové mýdlo, třeba Jelena. Vata se namočí a jezdí se s ní po mýdle dokud není ve vatě taková hustá, mazlavá pěna. Vata se potom jen přiloží na místo kousnutí klíštětem, nijak se nevrtí a za chvíli se pustí. Doporučuje se ještě rnu vydezinfikovat, ani Svatá Jelena není všemocná.
Tenhle recept mám od zkušené turistky, nějaké ženké, co nás zastavila v lese a půl hodiny nám to vysvětlovala. Ale zkoušel jsem to na sobě, vážně to funguje
U tohodle právě nechcípne, rozhodně, když se mi pustilo, tak ještě žilo a dlouhou dobu, než jsem ho upálil, tak taky
V autolékárničkách už desinfekce neníJestli mam dobrý informace, tak teď tam právě je, nebyla tam před tim...
No já jsem ho upaloval tak, že jsem ho zabalil do papírovýho kapesníku, namočil do ředidla a zapálil To mi přijde relativně bezpečné, pokud člověk nepodpálí i sám sebe.
Komáři otravují prostě všude. A nemusí to být ani na exotické dovolené, ale může to být i doma nebo na letní brigádě. Napíšu dosavadní výsledky a zkušenosti z boje proti komárům.
Komáři (ale jde vlastně o bodavé komářice) pro své rozmnožování potřebují krev. Při bodnutí komářice do našeho těla stříknou alergen, ale můžou nás nakazit taky nemocemi jako borrelióza, valtická horečka apod.
Software proti hmyzu. Generuje nějaký signál s kmitočtem nad lidským sluchem, aby to nepištělo. Myslím, že to nefunguje. Není mi jasné, jestli repráky v notebooku přenesou takový vysoký kmitočet.
Malý ultrazvukový přístroj na baterii. Spolehlivě vyhozené peníze. Nefunguje vůbec. Komárům zapnutý přístroj vůbec nevadí. Prý nefunguje v uzavřených prostorách. Ten náš nefungoval ani venku.
Lapač hmyzu ve tvaru lampy. Svítí modře, ale žádná komářice se do něho nechytila. Zdá se, že hmyzu v noci místnosti kvůli modrému světlu přibylo. Napájení je stejně ze sítě, takže použití asi jen doma.
Repelent. Smrdí tak, že spolehlivě odpuzuje všechny lidi. Jestli odpuzuje taky komářice, to nevím.
Rozdělat oheň se silným dýmem. Vyzkoušeno. Seděli jsme okolo ohně a pokašlávali z toho dýmu a mžourali očima, zatímco komářice nás bodaly do zadní části těla, která byla odvrácená od ohně.
Pivovarské kvasinky. Jezení kvasinek nebo B-komplexu prý spolehlivě znechutí člověka komářicím, které se mu pak vyhýbají. Blbost. Kvasinky v tabletách nemám, ale tablety vitaminu B vůbec nepomáhají ani pivo proti komářicím nepomáhá.
Máta, levandule, skořice. Silná vůně možná zhorší komářicím identifikaci oběti. Ale ve finále komářice teplého živočicha stejně najde, protože prý cítí to teplo ze člověka.
Co zbývá. Ještě jsem nezkoušel takový ten přístroj do zásuvky s odpařovačem, ale to je kvůli napájení ze sítě stejně jenom na doma. Takže zbývá sehnat náramek proti komárům a klíšťatům