Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
Komunitní setkání CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jeho pořadateli jsou sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ. Bližší informace o komunitě CSNOG (Czech a Slovak Network Operators Group) a jejich setkáních jsou k dispozici na webu csnog.eu.Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".
Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.
Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.
Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.
Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Jednotný seznam blokovaných internetových stránek vedený Českým telekomunikační úřadem obsahoval také Český telekomunikační úřad.
Zápis smazán z osobních důvodů.
Tiskni
Sdílej:
Modem přece poslouchá AT příkazy a žádné ovladače nejsou třeba.
Spekulace: Pokud ten modem poslouchá příkazy stejným stylem jako některé LG poslouchaly ATA příkazy, tak se není čemu divit.
Máte mít WiFi.
Jste v dolině nebo 30km od civilizace? Tak to s*k*u*t*e*č*n*ě wifi mít nemůžete.
). Ale možná by stačilo vypustit ten wvdial a nastavit to ručně.
Ale spíš to je tím, že až v linuxu jsem poznal, že existují nějaké AT příkazy a sám si je nastavil (jinak bych to asi ani nerozběhal -- zase na rozdíl od win).
No jo
Poprvé jsem použil blokování a už <jednoho píp> nevidím 
, tady vidíš, jak nás ta technika rozmazluje
Jj, Michale, děkuji za připomenutí. Nečekal jsem, že až takhle se to zvrhne, zlatej JxP. (Ten první blogspot!)
A zjistil jsem, že jednoduše odpovědět nejde, odlogovat, otevřít okno s odpovědí, přihlásit se, znovu načíst okno a odeslat ...
Souhlasím s tím, že blokování omezuje - ale je to dilema mezi omezením obzoru (téma modemů mne baví) a mezi zabíjením časů a deptáním nervů.
Za málo snahy málo muziky, bye bye 
Tohle nebyl jeden z důvodů, ale jedna ze záminek. Někdo je holt klikoidní a inklinuje k relativnímu pohodlí bez práce a někdo je ochoten pro skutečné pohodlí něco obětovat (třeba trochu času na řešení problémů). No nic, jsem zvědav na pokračování...
...tak mu jde jenom o rejpání...
A proto: Hasta la vista, baby!