Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Spousta lidí by si chtěla shlédnout zdrojáky JXP Commanderu, takže jsou zatím umístěny tu. Předem varuji, že je to strašnej bastl a vážně přemýšlím, že to přepíšu. Taky jsem se ničím nezabýval, rovnou jsem začal psát. Funguje zatím opravdu jen výpis adresáře, ale s tou velikostí souborů nevím. Info o souborech je načítáno pomocí stat a ten velikost souborů dává jako off_t (signed long?), tak s velkými soubory nevím... Chtělo by to něco lepšího. Spousta věcí by tam šla určitě vylepšit. Jen do toho, kamenujte mě Jo a ten adresář, který to vypisuje je pevně napsán ve zdrojáku, takže to upravte!
Pro zkompilování potřebujete gtkmm>=2.4
Tiskni
Sdílej:
Info o souborech je načítáno pomocí stat a ten velikost souborů dává jako off_tTohle snad hovoří jasně, ne?
# ifndef __USE_FILE_OFFSET64 typedef __off_t off_t; # else typedef __off64_t off_t; # endifKdyby to jasné nebylo - stačí prostě definovat (v Makefile apod.)
_FILE_OFFSET_BITS=64
a typ off_t
bude 64-bitový _LARGEFILE64_SOURCE
.
(jxp_cmdr:11196): Pango-WARNING **: Invalid UTF-8 string passed to pango_layout_set_text()Nemá to souvislost?
real 0m1.420s user 0m0.512s sys 0m0.032sDruhy
real 0m0.924s user 0m0.528s sys 0m0.028s
real 0m8.364s user 0m6.612s sys 0m0.106sJinak používám Debian testing (pango odtamtud) a KDE, tak jestli to netahá moc gtk věcí... (i když firefox startuje mnohem rychleji)
Já mám prozměnu tohle pro první start (ne po rebootu, ale...):
real 0m8.102s user 0m1.712s sys 0m0.084s
...a další pak:
real 0m3.407s user 0m1.628s sys 0m0.104s
Je to FC 4 + KDE. Zdržuje to zjevně tahání dat z disku.
time
, ne?
$ time příkaz
, hm ale nevim, to musel potom i rychle vypnout (okno)
gvim
), tak nemusel.
time (program &)
- ne kazdej program se sam odtrhne od termu, tohle funguje vsude...
(jxp_cmdr:10118): Pango-WARNING **: Invalid UTF-8 string passed to pango_layout_set_text()