Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »typedef struct FilesPanelEntry{ Glib::ustring name; Glib::ustring ext; Glib::ustring size; Glib::ustring date; Glib::ustring rwx; Glib::ustring owner; Glib::ustring group; };Pak mám objekt s TreeViewem. Objekt má kromě jiných i tyto metody metody:
virtual void addEntry( const FilesPanelEntry& entry ); virtual void clear(); virtual off64_t count(); virtual bool getEntry( off64_t n, FilesPanelEntry& entry ); virtual bool setEntry( off64_t n, FilesPanelEntry& entry );Metody získávají/nastavují jednotlivé položky TreeViewu. Ve FilesPanelEntry::size můžou být tyto hodnoty:
<DIR> = adresář <BLKD> = blokové zařízení <CHRD> = znakové zařízení <FIFO> = fifo Velikost = souborProtože mi to už nemyslí, potřebuju si dát pauzu. Jenže zas nechci zbytečně ztrácet čas, a proto bych od někoho potřeboval dopsat fci na seřazení těch souborů. První by měly být adresáře seřazené dle abecedy, poté soubory dle abecedy, poté bloková zařízení, znaková zařízení a nakonec FIFO. Potřeboval bych to doplnit sem:
void JXPCommander::sortFiles( bool left ) { FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight); bool orderChanged = true; FilesPanelEntry e1,e2; while(orderChanged){ orderChanged = false; for( off64_t i = 0; i < fp->count()-1; ++i ) { fp->getEntry( i, e1 ); fp->getEntry( i+1, e2 ); /* * Tu proveďte nějaké ty porovnání, v případě * že mají být položky prohozeno tak proveďte: * * fp->setEntry( i,e2 ); * fp->setEntry( i+1,e1 ); * * a nezapomeňte nastavit orderChanged na true. * * Stringy se nebojte porovnávat znaménky < a > * o utf8 se již stará sama třída Glib::ustring */ } } }
Tiskni
Sdílej:
void JXPCommander::sortFiles( bool left ) { FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight);bych neudělal snad ani já, trochu více obecnosti bych do toho vrazil
void JXPCommander::sortFiles( bool left ) { FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight); bool orderChanged = true; FilesPanelEntry e1,e2; int max = fp->count()-1; while(orderChanged){ orderChanged = false; for( off64_t i = 0; i < max; ++i ) { fp->getEntry( i, e1 ); fp->getEntry( i+1, e2 ); if(e1.name > e2.name) { // pro razeni vzestupne podle jmena fp->setEntry(i, e2); fp->setEntry(i+1, e1); orderChanged = true; } } max--; } }- ale doporucoval bych trochu zagooglovat a nastudovat quick-sort...
vector
, ale také deque
a list
, když už jsme u kontejnerů tohoto typu. Nelze samozřejmě také opomenout set
, multiset
, map
a multimap
(a další více či méně užitečné věci). Kdo se toho dobrovolně vzdává, o hodně přichází.