abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1980 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dopište mi fci

    4.7.2006 21:41 | Přečteno: 1707× | unknown_category

    Tak už mi to leze na nervy. Nějak nemůžu setřídit ty položky. Mám strukturu:
    typedef struct FilesPanelEntry{
    	Glib::ustring name;
    	Glib::ustring ext;
    	Glib::ustring size;
    	Glib::ustring date;
    	Glib::ustring rwx;
    	Glib::ustring owner;
    	Glib::ustring group;
    };
    
    Pak mám objekt s TreeViewem. Objekt má kromě jiných i tyto metody metody:
    virtual void addEntry( const FilesPanelEntry& entry );
    virtual void clear();
    virtual off64_t count();
    virtual bool getEntry( off64_t n, FilesPanelEntry& entry );
    virtual bool setEntry( off64_t n, FilesPanelEntry& entry );
    
    Metody získávají/nastavují jednotlivé položky TreeViewu. Ve FilesPanelEntry::size můžou být tyto hodnoty:
    <DIR> = adresář
    <BLKD> = blokové zařízení
    <CHRD> = znakové zařízení
    <FIFO> = fifo
    Velikost = soubor
    
    Protože mi to už nemyslí, potřebuju si dát pauzu. Jenže zas nechci zbytečně ztrácet čas, a proto bych od někoho potřeboval dopsat fci na seřazení těch souborů. První by měly být adresáře seřazené dle abecedy, poté soubory dle abecedy, poté bloková zařízení, znaková zařízení a nakonec FIFO. Potřeboval bych to doplnit sem:
    void JXPCommander::sortFiles( bool left )
    {
    	FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight);
    	bool orderChanged = true;
    	FilesPanelEntry e1,e2;
    	while(orderChanged){
    		orderChanged = false;
    		for( off64_t i = 0; i < fp->count()-1; ++i  )
    		{
    			fp->getEntry( i, e1 );
    			fp->getEntry( i+1, e2 );
    			/*
    			 * Tu proveďte nějaké ty porovnání, v případě
    			 * že mají být položky prohozeno tak proveďte:
    			 *
    			 * fp->setEntry( i,e2 );
    			 * fp->setEntry( i+1,e1 );
    			 *
    			 * a nezapomeňte nastavit orderChanged na true.
    			 *
    			 * Stringy se nebojte porovnávat znaménky < a >
    			 * o utf8 se již stará sama třída Glib::ustring
    			 */
    		}
    	}
    }
    
           

    Hodnocení: 22 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    4.7.2006 21:53 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    sice tam ještě nemáme to prohazování, ale skoro bych si tipnul, že tímhle způsobem vznikne leda tak bubblesort se složitostí O(n^2) a to ještě dost naivně implementovanej (ta horní mez "fp->count()-1" by se mohla snižovat - např. po prvním průběhu toho vnitřního cyklu budeme mít na začátku nebo na konci maximum nebo minimum :-))

    jinak je to zajímavý nápad, jak něco programovat

    jo a tohle :
    void JXPCommander::sortFiles( bool left )
    {
    FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight);
    
    bych neudělal snad ani já, trochu více obecnosti bych do toho vrazil :-D
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    4.7.2006 21:59 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    a taky je mírně úchylný mít to všechno v řetězcích...
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    4.7.2006 22:08 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Proč nepoužít třeba qsort z glibc? Nebo v C++ není nějaká obdoba toho? A proč třeba nepracuje celou dobu nad modelem pro ten TreeView?
    Copak toho není dost?
    4.7.2006 22:18 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Když je řeč o JXP Commanderu, kde jsou nebo budou jeho zdrojové kódy. Na předcházejícím zápisku v blogu jsem viděl už i screenshot. Docela rád bych se na testování podílel už od začátku :-) a na wiki ještě jsem žádný odkaz na zdrojáky nenašel.
    4.7.2006 22:18 machr | skóre: 2 | blog: machr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    void JXPCommander::sortFiles( bool left )
    {
    	FilesPanel *fp = (left ? &filesPanelLeft : &filesPanelRight);
    	bool orderChanged = true;
    	FilesPanelEntry e1,e2;
    	int max = fp->count()-1;
    	while(orderChanged){
    		orderChanged = false;
    		for( off64_t i = 0; i < max; ++i  )
    		{
    			fp->getEntry( i, e1 );
    			fp->getEntry( i+1, e2 );
    
    			if(e1.name > e2.name) { // pro razeni vzestupne podle jmena
    				fp->setEntry(i, e2);
    				fp->setEntry(i+1, e1);
    				orderChanged = true;
    			}
    		}
    		max--;
    	}
    }
    
    - ale doporucoval bych trochu zagooglovat a nastudovat quick-sort...
    (__) (oo) /-------\/ / | || * ||----|| ~~ ~~
    4.7.2006 22:22 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Tak qiucksort a jiné algoritmy jsou popsány v češtině třeba v těchto skriptech.
    4.7.2006 22:28 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    quicksort vůbec znát nepotřebuje natož ho snad implementovat, stačí, když bude vědět, kdy a jak ho má použít :-)

    nebo to skončí tak, že uspořádaj irc chat o tom, jakým způsobem budou vybírat "medián"
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    4.7.2006 22:47 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    tak už jsem si našel, že se tomu říká pivot
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    4.7.2006 22:22 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    C++ má takovou vychytávku v STL a tou jsou šablony. Jedna z nich se jmenuje vector. Používal jsem to na uskladňování dat. Třídit položky můžeš svou vlastní porovnávací fcí. STL je fajn knihovna tak na to jukni (+ články okolo toho).
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    Luk avatar 4.7.2006 22:52 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    V STL je toho zajímavého mnohem víc. Nejen vector, ale také deque a list, když už jsme u kontejnerů tohoto typu. Nelze samozřejmě také opomenout set, multiset, map a multimap (a další více či méně užitečné věci). Kdo se toho dobrovolně vzdává, o hodně přichází.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    4.7.2006 23:00 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    On už z GTK používá ListStore, tam toho zase moc není, ale může si napsat vlastní model úplně sám (třeba založený na něčem z STL), nebo ho může založit na tomto. Nevím proč to nedělá.
    Copak toho není dost?
    4.7.2006 23:53 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Já jsem to nikdy moc nezkoumal. Jednou mě k tomu navedl brácha.
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    4.7.2006 23:07 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    ty ses jxp? ;)
    lankvil avatar 5.7.2006 01:33 lankvil | skóre: 8 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    No jesi tomu rozumim spravne, tak chces seradit polozky v Gtk::ListStore, jesi ne tak me ignorujte. Na to trideni staci napsat porovnavaci funkci a pak ji predat jako parametr funkci set_default_sort_func (viz objekt Gtk::TreeSortable). Mozna bude potreba jeste neco, uz sem to dlouho nedelal. kdyztak to bude urcite popsany v dokumentaci.
    Já mám taky blog
    5.7.2006 12:58 unknown_user | skóre: 8 | blog: unknown_blog | Kamenný Újezdec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Už to třídí :) Díky.
    Tento příspěvek je šířen pod licencí GNU/FDL.
    5.7.2006 13:54 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    může se hodit: http://www.linuxsoft.cz/script_list.php?id_kategory=153
    mkoubik avatar 5.7.2006 14:16 mkoubik | skóre: 5 | blog: lorem_ipsum | Praha 8 - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    A můžeš prosím někam hodit zdrojáky? Já už jsem totiž taky něco napsal a nerad bych dělal fork. Možná by neškodilo založit projekt na SourceForge.
    5.7.2006 18:22 XMurder | skóre: 25 | blog: introvert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dopište mi fci
    Nějak se mu nechce

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.