V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Zdravim
Jsem opět naštvanej z bugovitosti KDE. Ačkoliv ho sám doma používám, tak nejčastější aplikace je Konsole a v ní MC. Na plose nemam zadny ikony, k cemu taky mit ikony pod spustenejma programama.
Kamaradovi jsem nainstaloval Linux s KDE. Jak je navyklej z windowsu tak na plose ma ikonky, mimo jiné Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého home (nějak si enzvykl, že všude má aspoň 10 ikon baráčku). Dostane se tedy do cesty media:/hda1/home. Tenhle pseudoprotokol si vymyslelo KDE a podle toho to taky vypada. Kdyz tam prejmenuju adresar tak se sice prejmenuje, ale zobrazi se ikonka se zamkem, jako by tam nemel pristup. Otevrit ale jde a po refreshi okna to zmizi. Co pak si toho bugu dodnes nikdo nevsiml krome myho kamose????
Druha vec co me nastvala. Snazili jsme se Wav zkonvertovat do oggu nebo mp3. Ja to delam v konzoli, to jsem mu ukazoval, samo os sobe to slozity neni, ale kdyz tam chtel anstavovat kvalitu, tak to uz nevim ani ja sam, vzdycky to nekde hledam. Pozaduvanou funkcnost jsem objevil v KaudioCreator, bylo tam enkódovat soubor, vybral jsme wav, vyplnil id3 tagy, zmáčkl Enkódovat a nic, proste se nic nestalo, to tlačítko nereaguje. co dodat.
P.S.: Asi bych se měl podívat na KDE bugzillu, ale jestli to bude zase milion divnejch okýnek a milion+1 tlačítek co nevim co dělaj tak utíkám pryč. Klasicka bugzilla je ta nejstrašnější stránka co jsem kdy viděl..
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
[Desktop Entry] ServiceTypes=audio/x-wav Actions=oggenc TryExec=oggenc [Desktop Action oggenc] Name=Compress to ogg Exec=oggenc -Q -q 0a vypadá to, že to funguje. Stačí si to jen vyladit. JInak když strčíte AudioCD do mechaniky, stačí použít kio audiocd:/ a múžete enkodovat. Kvalita se nastavuje v Kcontrol > Zvuk > Zvuková CD.
Proboha a proc chces ke svemu home pristupovat pres zarizeni???a proč ne? Když to jde. IMHO je to chyba na straně softu, až se dostanu do KDE, tak to vyzkouším a jestli je to fakt, tak je to buga. Kdyby při zmáčknutí 5 kláves najednou KDE spadly, tak bys taky řekl "Proboha, proč mačkáš 5 kláves najednou?"? Asi ne.
Tak to jsem opravdu nevěděl. Deset let žiji v bludu, že domácí adresář uživatele je ten, který je (obvykle) napsán v šesté položce v /etc/passwd
/export/home/users/<username>
(bylo to připojené přes NFS).
~/
pres media:/
, jak uz tady bylo nekolikrat vysvetleno. Jses mimo misu a tvoje prispevky jsou naprosto OT. Takze by to snad stacilo, ne?
Prosim jm, procti si jeste jednou celou diskuzi. Je tam uveden postup, jak se k home pres media dostali.Ten postup me tak nejak moc nezajima; nicmene mozna by sis mohl znova precist ten puvodni zapis v blogu:
Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého homeUz? Jeste ne? No nic, tak to asi nema smysl s tebou dal rozebirat.
Since 2004-07-08 the summary uses the same timezone settings like KOrganizerROFL!
media:/part7/uzivatel, tak tam můžu provádět úplně všechno - mazat, vytvářet, přepisovat a to bez nejmenších problémů. Mám KDE 3.4.1. Takže u sebe jsem bug nezaregistroval.