Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim
Přináším jeden zážitek z práce. Chraň pánbůh abych to prováděl na svém počítači.
Dostal jsem za úkol přeinstalovat jeden komp s woknama, že je to zavirovaný nebo co (to víte, AVG je velmi kvalitní antivir...). že mám naházet data na Dčko a komplet přeinstalovat.
Tak jsem i učinil, spustil instalaci a co nevidím, nabídka disků nerjprve D: a pod ním je C:. No co vybírám C:, volím formát a instaluju.
Už asi tušíte, co mi ta kreténská parodie na operační systém vyvedla, celý D je zformátovaný a data jsou pryč. V nově nainstalovaných woknech jsou původní disky přehozený. To co předtím bylo C se systémem je teď D a to co bylo D s daty je teď v háji a zubí se na mě písmenko C.
Ještě že by nějaký data mohli být i na síťovým profilu.
A nakonec za to můžu samožřejmě zase já...
Zdeněk
Tiskni
Sdílej:
/dev/sda1
a /dev/sdb1
? Nehledě na to že když tam připojím nějaké mass storage zařízení poprvé tak mi ho zasadně připoji namisto substovaného disku a je nedostupné, dokud mu ve správě disků nezměním písmeno.To není místo substovaného disku, ale na první písmenko po souvislých písmencích od C: obsazených harddisky, CD-ROMy a spol. To, že je na tom písmenku už substovaný disk nebo síťový disk je Windowsům úplně jedno. Takže pravidlo pro přiřazení písmen síťovým a substovaným diskům zní – nechat mezi nimi a HDD a CD atd. alespoň tolik volných písmen, kolik předpokládáte současně připojených externích "disk". Pozor na to, že třeba paměťové čtečky se mapují třeba na 4 písmena. Z toho důvodu občas odsouvám CD-ROMky nebo vypalovačky na konec abecedy, aby mezi harddisky (třeba C: a D:) a síťovými disky byl dostatečný prostor…