Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim
Dnes to bude krátký. Jen to musí ven, jak sem rozčarován.
Kolega nadřízenej po mě chtěl nějakou tabulku. Poslal jsem mu to v OO.org a do mailu připojil přímý odkaz na instalátor OO.org.
Odpověd zněla: Zdenku, pošli nám to ve formátu který přečteme, s openofficema si tam můžeš víš co, vymalovat na zed.
Nevím co na tohle mám odpovědět.
Zdeněk
Tiskni
Sdílej:
Ty jsi z Varnsdorfu? Malý město s málo prací, viď? Drsná realita ... to chce čas. A případně nějaký firemní postupy.
Ať jen tak neplácam ... to byla první konfrontace vedení, tebe a "další cesty"? Neměl by ses chovat jako partyzán, vystřelit a utéct, poslat něco v takovém tvaru, co ostatní nečekají. Chtějí jednoduché řešení, něco použít, ne hned instalovat či provozovat další nástroj. Vedení by mělo vědět proč, ono si má myslet, že rozhoduje. Proto nemůžeš řešit sám. Lidi jsou ješitní a nezapomínají.
Minimálně se snaž o osvětu, proč je něco vhodnější a pak s tim teprv přijď.
Držim palce.
Kamarád mi poslal včera maila s přílohou antinuda.exe
, tak jsem mu zatim neodpověděl, že mi to je na nic.
BTW jednoduchy texty a tabulky jdou do wordu nebo excelu prevest tak proc to ostatnim neusnadnit?
Jj, chybí k tomu "omáčka", jak často se toto děje a další okolnosti. Pro lepší posouzení a případné odsouzení.
To by snad bylo jako argument pro používání OO.org, ne?
Když bude rozumnej, tak se třeba nic nestane ... slyšel jsem o jednom spolužákovi, co u maturity sice "plácal blbosti", ale dokazoval je tak schopně, že za to dostal za jedna.
Hm ... napadla mne hláška z Blaníku ... takové chování je záslužné ... a trestné
xls
. Proč bych si měl instalovat nějaký software, který ani neumí uložit tabulku do nejpoužívanějšího formátu – xls
? Já vím, že OOo to umí, ale vy jste neznalým předvedl, že to neumí.
No a představa, že si každý může instalovat do počítače, co se mu zlíbí, je taky hodně naivní. Tak by počítače ani fungovat neměly, to že ve Windows je (skoro) každý administrátor je docela velký problém, a dost to deformuje prostředí IT.
DeviceURI socket://10.16.170.55:9100a jede, předpokládám, že 2600n to bude mít stejné (jako ostatně kterýkoli jiný stroj s JetDirectem). Nebo je problém v ovladačích?