Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Občas se dostanu jednostránkovému *.doc, který má i 10MB. Většinou je toho příčina obrovské množství původně velikých obrázků vtěsnaných na jedem list. Word od Mirosoft Office disponuje fukcí "Redukcí rozlišení obrázků", který uloží vložený obrázek do rozlišení podle velikosti formátu papíru (mm * mm), velikosti obrázku na papíru (mm * mm) a nastaveném rozlišení (dpi). V OpenOffice jsem nic takového nenašel, pouze pro export do *.pdf. Pro nativní formát *.odt jsem tuto funkci, podle mě docela užitečnou, hledal neúspěšně. Nebo se mýlím?
Tiskni
Sdílej:
Na jednu stranu dotaz pomerne inteligentni a pro nekodho dulezitej - opravdu nic proti, na druhou stranu chapu, ze michani politiky a zvast te predlistopadove (a nynejsi), nemusi byt kazdemu prijemne. Me osobne se az tak nedotkne. Nemam rad komunismus a narazky na nej, jake tu treba pan Plesinger predvadi pod fotografii, mi prijdou stupidni. Hlavne tim, ze maji provokovat. Takze proti dotazu nic, ale provokaci nesnasim.
Jinak odpoved na zahadny dotaz neznam. Je mi lito.
Trochu si probereme měřítka hodnot.
Souhlasíš s popíráním holokaustu?
I když to zákon nevidí, vidíš podobnost s komunistickými koncentračními tábory?
Vidíš podobnost ve vysílání "Majora Zemana" s popíráním holokaustu (v komunistickém směru)?
Na ty konkrétní otázky neodpovídej, chci jenom ukázat na podobnosti. Neútočím na tvé politické názory. Útočím na zastávání se Plesingera.
Souhlasím. Neocházím, k tomu bude potřeba trochu víc takových, ale s nechutí k podobnému způsobu srandy se stotožňuji.
Nutno uznat, že kdyby to napsal někdo jiný, byl by to normální blogový dotaz. Vždyť právě z rozebírání kancelářských problémů a porovnávání práce s MS Off se dá hodně přiučit. Ale nemohu diskutovat s někým s těmito názory.