Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Hrabal jsem se v počítači, dělal pořádek a objevil jsem jeden obrázky z jednoho docela starýho projektu. Byl to můj první větší 3D model. O co šlo? V Dolním Bousově byla a ještě snad je parta lidí která chtěla udělat něco dobrého a užitečného pro lidi a hlavně pro děti. Hlavní kapitán, Honza Cindr, se rozhodl, že by bylo vhodné aby v Dolním Bousově bylo dětské hřiště s houpačkama a prolejzačkama. Aby sehnal lidi, peníze a hlavně podporu, vytvořit si na papíře plánek jak by to mělo vypadat a po mě chtěl, abych v něčem vytvořil 3D model a nějak z něj udělal prezentovatelné obrázky. Nevěděl jsem do čeho jdu, protože jsem nikdy nic podobného nedělal, ale nechal jsem se ukecat.
Teď už to nevypadá jako nějaké extra dílo, ale jsem na to kapánek hrdej. Nejzajímavější jsou asi podmínky vzniku 3D modelu a jeho renderování.
Operační systém: Windows 98SE.
Program: Bentley MicroStation, verzi si už nepamatuju.
Počítač: Tenkrát nářez. Celeron 266MHz, 32MB, integovaná ATI RAGE 128 PRO (asi?), Sony 15".
Doba renderování: Protože jsem si nastavil velké rozlišení a různé fičurinky, jako jsou světla, phongovo stínování, antialiasing a já nevím co ještě, renderování jednoho obrázku trvalo přes 40 minut.
Podívejte se na výsledky. Jsou snad v originálním rozlišení, jen holčička je kapánek ve vzduchu.
hriste_1.jpg
hriste_2.jpg
hriste_3.jpg
hriste_4.jpg
a jako bonus jedna fotečka ze stavění.
hriste_staveni.jpg
Tiskni
Sdílej:
Viz Červený trpaslík.
Odpovedet nemam rad. Jednak to stejne nefunguje jak ma a za druhe to zpusobuje silene stromy, ktere pak lezou k pravemu okraji a neda se to cist...Funguje OK. Problem je, ze lidi relevantni text, na ktery reaguji v odpovedi, malokdy cituji znovu, takze se ztraci prehled (hlavne pro ty, kdo si to nechavaji posilat mailem). Silene stromy lezouci k pravemu okraji jsou vzdycky (zatim to tady tak bylo) neklamnou znamkou ujeteho flamewaru, ktery uz se nevyplati ani cist. Kazdopadne odpovidat na prispevek v diskusi mimo vlakno je vic mimo nez ty sileny stromy :P
Odpovedet nemam rad. Jednak to stejne nefunguje jak maCo na to špatně funguje?
...ko UnReal. Škoda že to nebude na linuxu.
tak tenhle prizpevek si zaarchivuju. mozna si ho dam v kancelari na zed)))