Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak schválně jak dlouho vydrží tohle závadné konto. http://www.linuxsoft.cz/user_page.php?user_id=8104. Nemůžu si pomoct, ale je to srandovní situace. Možná kdybych si úplně změnil jméno, fotku, e-mail, odkaz na domovskou stránku a psal stejně jak jsem na LinuxSoft psal, třeba by mě nevyhodily.
Tiskni
Sdílej:
Pokud chceš zastávat roli kritika, jehož hodnocení mají váhu a mohou se tak stát hybnou silou ke zlepšování, tak bych ti doporučoval trochu trnitější, ale za to efektivnější cestu - hlubší studium toho co má být předmětem tvé kritiky. Možná je to jenom můj dojem, ale zdá se mi, že po té dlouhé době používání Linuxu stále jen "kloužeš po povrchu" a kolikrát sám sebe necháš nachytat na základních neznalostech.
A vůbec, já tu stejně nemám co radit. Za tou potřebou se dovzdělat si ale stojím.
nebudou vědět že to píšu já, nevyhodí měTím bych si nebyl tak jistý
Tudíž mě nevyhazují proto jak píšu, ale proto kdo to píše. To je podle mě naprostá úchylárna.Úchylárna to není, je to jejich plné právo. Některé lidi bych si taky nepustil do baráku jen kvůli tomu, kdo jsou, a ne, co dělají. Třeba proto, že s nimi mám z dřívějška špatnou zkušenost - a kdyby už teď byli stokrát jiní, prostě už k nim důvěru nemám, ať se snaží sebevíc.
Možná vám můj nápad bude připadat jako úplná hloupost, ale co se zkusit začít chovat slušně tady? Třeba by pak i pan Huček změnil názor…
To vzdávám, kvalita tvého blogu jde přesvědčivě dolů. Kdybys takhle trolloval na mém webu, taky bych tě vyškrtl.
Nevyhodili se nepíše ypsilon na konci,takže vyhodili.