Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak schválně jak dlouho vydrží tohle závadné konto. http://www.linuxsoft.cz/user_page.php?user_id=8104. Nemůžu si pomoct, ale je to srandovní situace. Možná kdybych si úplně změnil jméno, fotku, e-mail, odkaz na domovskou stránku a psal stejně jak jsem na LinuxSoft psal, třeba by mě nevyhodily.
Tiskni
Sdílej:
Pokud chceš zastávat roli kritika, jehož hodnocení mají váhu a mohou se tak stát hybnou silou ke zlepšování, tak bych ti doporučoval trochu trnitější, ale za to efektivnější cestu - hlubší studium toho co má být předmětem tvé kritiky. Možná je to jenom můj dojem, ale zdá se mi, že po té dlouhé době používání Linuxu stále jen "kloužeš po povrchu" a kolikrát sám sebe necháš nachytat na základních neznalostech.
A vůbec, já tu stejně nemám co radit. Za tou potřebou se dovzdělat si ale stojím.
nebudou vědět že to píšu já, nevyhodí měTím bych si nebyl tak jistý
Tudíž mě nevyhazují proto jak píšu, ale proto kdo to píše. To je podle mě naprostá úchylárna.Úchylárna to není, je to jejich plné právo. Některé lidi bych si taky nepustil do baráku jen kvůli tomu, kdo jsou, a ne, co dělají. Třeba proto, že s nimi mám z dřívějška špatnou zkušenost - a kdyby už teď byli stokrát jiní, prostě už k nim důvěru nemám, ať se snaží sebevíc.
Možná vám můj nápad bude připadat jako úplná hloupost, ale co se zkusit začít chovat slušně tady? Třeba by pak i pan Huček změnil názor…
To vzdávám, kvalita tvého blogu jde přesvědčivě dolů. Kdybys takhle trolloval na mém webu, taky bych tě vyškrtl.
Nevyhodili se nepíše ypsilon na konci,takže vyhodili.