Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Za druhé: jedna z vlastností, která se mi ma Linuxu líbí už od chvíle, kdy jsem ho začal používat, je skutečnost, že když ho (coby root) o něco požádám, tak to udělá, protože (rozumně) předpokládá, že k tomu mám asi nějaký důvod (který mu nepřísluší přezkoumávat) a je to koneckonců moje věc, jestli si chci smazat něco důležitého. Nesnaží se zkoumat mou příčetnost, nesnaží se mi vysvětlit, že tomu vlastně nerozumím, nesnaží se mi vysvětlit, že on vlastně ví lépe, co s tím počítačem chci dělat. Proto ho mám raději než systémy, které se mne při každé trochu netradiční operaci pětkrát zeptají, jestli to opravdu myslím vážně (a občas požadovanou akci nakonec stejně neprovedou). Pokud vám tento přístup Linuxu vadí a máte raději systémy s opačnou filosofií (tj. systémy, které se ke správci chovají jako k slabomyslnému jedinci, který pořádně neví, co chce), proč je, *censored*, nepoužíváte a neustále se nás snažíte dokolečka přesvědčovat, že je zásadní chyba, když se Linux chová tak, jak byl navržen?
Přesné. Tohle mi na Windows právě vadilo. Že za mne něco neustále dělal a nenechal si to rozmluvit.
PS Čekám, kdy Jindra ve svém seriálu: "Co mají Windows a nemá Linux a bez čeho nelze žít" dojde k tomu, že tam má ikonku Wokýnek a Linuxu jí nikde nenašel to že teda takhle dál fakt nejde. :)
Taky jsem pro větší odpovědnost uživatele i správce.
1) rpm -V jmenobalicku
2) rpm -qf jmenosouboru
Aplikace způsobila výjimku na adrese 0xhchkrdtn.Nechci se windows zastávat, ale tuším, že linux by k tomu to neřekl o mnoho více.
Napr. "Program Files\Windows NT\Pinball\pinball.exe"
Skutočne. Vyskúšajte si to.
informuje vás o tom a nabídne doinstalování z originálního CD.
Keby to bolo aspoň tak. Ale on nič nepovie. Len to ticho vráti naspäť. Ja som na to narazil, keď som chcel zmazať "Program Files". Dôvody teraz ponecháme stranou. Podstatné je to, že mazanie nedobehlo, pretože "directory is not empty". To že nevráti, zvyšných takmer 70 súborov v tom adresári asi tiež nevadí. Naopak, ak zmažem dll-ku implementujúcu port monitor, alebo print processor, tak sa o tom nedozviem. Nieleže to systém dovolí, ale o probléme nijako neinformuje. Len príslušná print queue jednoducho zmizne. Tak je to podľa Teba správne?
Tiskni
Sdílej: