Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Kedysi mi RMS napísal, že by som mal viac prispievať do FLOSS projektov a nesťažovať sa, že niekdo ešte niečo neimplementoval. Neberiem vám váš názor, no vy ho neberte mne. Naďalej si myslim, že štandardy treba podporovať.
Viete si predstaviť život bez HTTP? Čo by bolo, keby sme nemohli ovplyvňovať hodnoty v hlavičkách našich requestov? Nebolo by mnoho iných vecí, ktoré si väčšina ludí ani nevšíma. A to iste platí aj pre XMPP... ak neviete na akom princípe je postavené, nehovorte, že by s ním svet nebol lepší. Možno by sa stačilo zapojiť a ťahať za jeden koniec.
Další neštastník+1, takový blogy mě vždycky fascinujou. Jak se nějakej borec začne chlubit tím, že přestal používat ICQ a navádí k tomu ostatní. Proč bych to proboha dělal a ztratil tak IM kontakt s celou třídou + spoustou dalších kámošů?
Fajn, zrušil bych ponožky - nejsou standartizovány.Není pravda. Ponožky pochopitelně standardizovány jsou, podobně jako jiné prádlo a další oblečení (viz např. ISO 4415:1981)
Kvůli holkám...
Spíš je třeba se ptát, proč je tolik serverů tak problematických a nestabilních.Protože se to málokdy poskytuje jako normální služba se zaručenými parametry. Pokud je tím serverem počítač v obýváku nebo server bezplatné služby, těžko to může v obecné rovině dosáhnout aspoň stejné stability, jako má např. e-mail.
Tiskni
Sdílej: