Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Kedysi mi RMS napísal, že by som mal viac prispievať do FLOSS projektov a nesťažovať sa, že niekdo ešte niečo neimplementoval. Neberiem vám váš názor, no vy ho neberte mne. Naďalej si myslim, že štandardy treba podporovať.
Viete si predstaviť život bez HTTP? Čo by bolo, keby sme nemohli ovplyvňovať hodnoty v hlavičkách našich requestov? Nebolo by mnoho iných vecí, ktoré si väčšina ludí ani nevšíma. A to iste platí aj pre XMPP... ak neviete na akom princípe je postavené, nehovorte, že by s ním svet nebol lepší. Možno by sa stačilo zapojiť a ťahať za jeden koniec.
Další neštastník+1, takový blogy mě vždycky fascinujou. Jak se nějakej borec začne chlubit tím, že přestal používat ICQ a navádí k tomu ostatní. Proč bych to proboha dělal a ztratil tak IM kontakt s celou třídou + spoustou dalších kámošů?
Fajn, zrušil bych ponožky - nejsou standartizovány.Není pravda. Ponožky pochopitelně standardizovány jsou, podobně jako jiné prádlo a další oblečení (viz např. ISO 4415:1981)
Kvůli holkám...
Spíš je třeba se ptát, proč je tolik serverů tak problematických a nestabilních.Protože se to málokdy poskytuje jako normální služba se zaručenými parametry. Pokud je tím serverem počítač v obýváku nebo server bezplatné služby, těžko to může v obecné rovině dosáhnout aspoň stejné stability, jako má např. e-mail.
Tiskni
Sdílej: