Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
V MySQL databázi jsem vytvořil tabulku kam bude dovecot cpát informace o zabraném místě:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `mail_usrquota` ( `username` varchar(100) NOT NULL, `bytes` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '0', `messages` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', PRIMARY KEY (`username`) ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1;Následovala lehká změna v konfiguraci z Maildir++ quoty na ukládání do MySQL: Změny v konfiguračním souboru dovecot.conf:
dict { quotadict = mysql:/etc/dovecot/dovecot-dict-sql.conf } plugin { quota = dict:user::proxy::quotadict # quota_rule je pro každého uživatele generováno zvlášť z LDAPu. }Obsah souboru dovecot-dict-sql.conf:
connect = host=DBSERVER dbname=DBNAME user=USERNAME password=PASSWORD map { pattern = priv/quota/storage table = mail_usrquota username_field = username value_field = bytes } map { pattern = priv/quota/messages table = mail_usrquota username_field = username value_field = messages }Po restartu dovecotu automaticky vše funguje. Informace o obsazeném místě se při použití pěkně vyplňují do databáze.
Tiskni
Sdílej: