Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Podrobnější články na téma, jak něco zprovoznit.
Článek je určen pro ty, kteří nikdy v Muttu nepracovali. Seznámí vás s tímto e-mailovým klientem pracujícím v textovém režimu a naučí vás jeho základům.
V předposlední části seriálu si ukážeme, jak pracovat s dokumenty here, metaznaky shellu, regulárními výrazy, filtry a proudovými editory.
V dnešní části seriálu si ukážeme, jak získat hodnoty argumentů předaných skriptu a také použití funkcí a příkazů.
Tentokrát se podíváme na proměnné, napíšeme si náš první skript a vysvětlíme podmínky a cykly.
V dnešní části seriálu si ukážeme základní příkazy. Vysvětlíme pojmy roura a přesměrování a na závěr to zkombinujeme a ukážeme si praktický příklad.
Nový seriál o příkazovém interpretu BASH. Najdete v něm vše od běžné práce s shellem až po psaní skriptů. Úvodní díl se věnuje editaci příkazové řádky.
Pokud se vám líbil 1. článek o editoru VIM, tak zde je další díl a opět pár nových vychytávek.
Jednoduchý postup, který vás provede konfigurací, kompilací a instalací jádra z nadcházející řady 2.6. Překlad článku Jeremyho Andrewse z kerneltrap.org.
Bayesův filtr. Používání integrovaného filtru v Mozilla Mail. Provozování programu SpamAssassin v systému s Postfix a Procmail.
Vadí vám hromada nechtěných reklam ve vašem mailboxu? Podívejme se tedy na to, jaké máme v linuxovém světě možnosti udržet svou schránku bez tohoto nešvaru.
V závěrečné části seriálu najdete užitečné rady a tipy. Hromadná korespondence, XML formát souborů, knihy o OpenOffice.org. UPDATE: Doplněno o další otázky a odpovědi.
Dokončení popisu grafického editoru Draw. Vlastnosti objektů, vkládání textu, export hotového díla.
Pokúsim sa vám ukázať trošku hlbší pohľad do vnútra. Začneme hneď zhurta troškou teórie o tom, kde všade sa dajú robiť/hľadať chyby. Neskôr si povieme o slovníkoch a na záver o čiernom koni tejto disciplíny.
Úvod do vektorového grafického editoru Draw. Popis funkcí, vkládání objektů, propojení s prezentačním programem Impress.
Impress pro pokročilé. Vytváření složitějších prezentací, manipulace s objekty, přidávání efektů.
Šestý díl seriálu se zabývá prezentačním programem OpenOffice.org Impress.
V minulej časti sme sa čiastočne zoznámili s tabuľkovým editorom CALC. Dnes si o ňom povieme niečo viac a naučíme sa základy práce s týmto programom.
Čtvrtý díl seriálu začíná s popisem tabulkového editoru Calc.
Další díl návodu. Dokončení popisu textového editoru OpenOffice.org Writer.
V druhém díle se zaměříme na textový procesor Write - a vezmeme to od úplných základů.
Nový rozsáhlý seriál o používání OpenOffice.org. Návod ke všem součástem kancelářského balíku.
Poslední díl seriálu. Typy tabulek, datová struktura, údržba tabulek programem myisamchk
, správa databáze programem mysqladmin
, některé systémové funkce.
Jak udělat databázi ještě bezpečnější. Import a export dat. Protokolování transakcí.
Poslední tři díly seriálu o MySQL se věnují praktickým otázkám správy databází. Vytvořením databáze starost nekončí. V tomto dílu se dozvíte, jak ji správně zabezpečit.
Znáte VIM? A schválně: na kolik procent si myslíte, že využíváte jeho možností? Na 50 %? Na 20 %? Nebaví vás už cvakat na klávesnici 2-3x více kláves než je nutné?
Novější články • Starší články
Tiskni
Sdílej: