Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jubilejní 10. ročník hlasování probíhal od začátku května do 5. června 2009. Výsledky.
Všem osobnostem jsme položili dvě otázky:
desktop: | Ubuntu Mandriva Linux openSUSE |
server: | Debian CentOS Ubuntu |
live: | Ubuntu Slax Mandriva One |
enterprise: | Red Hat SUSE Mandriva |
Můj tip je Ubuntu, Fedora, Suse a pro enteprise systémy Debian, Red Hat a CentOS. A důvod? Ubuntu komunita v České republice je obrovská a tato distribuce těží z podpory, kterou komunita dělá pro začínající uživatele. Doufám, že letos se Fedora dostane na druhé místo. Na této distribuci děláme spoustu práce a její oblíbenost těží z technologických novinek, které se do distribuce dostávají.
Na Enteprise systémech podle mne začne ztrácet Debian a čísla se překlopí ve prospěch dvojice CentOS a RHEL. RHEL je hodně stabilní disitribuce a poslední aktualizace verze 4 a 5 získaly další příznivce, a to jak u verze s placenou podporou, tak i u CentOS.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Na desktopu SuSE - hlavně kuli grafickému Yastu - uživatel jenom kliká jako ve woknech, žádné konfiguráky
jinak na svých PC, na kytících s armem a na SGI O2 - jedině DEBIAN!!!
<rejp>Proč lidé tak rádi píšou závěrečné uvozovky už před tečkou?</rejp>Myslím, že je to vliv programovacích jazyků - tam také nemůžete napsat
retezec="Ahoj;"
ale retezec="Ahoj";
.
A osobně si nepamatuju, že by se tato typografická pravidla probírala ve škole (snad mimo předmětů, které to mají "v popisu práce"), což je nejspíš také důvod, že mnoho lidí páchá typografická zvěrsva typu nepsání mezery za tečkou a čárkou nebo naopak psaní mezery před tečkou a čárkou. O mnohonásobných vykřičních a podobných hrůzách se raději nebudu zmiňovat ...
Proč lidé tak rádi píšou závěrečné uvozovky už před tečkou?Že by proto, že je to tak v mnoha případech správně? V článku vidím uvozovky jen v perexu, a tam jsou napsané správně, protože v uvozovkách není celá věta, ale jen jedno slovo. Uvozovky se píšou za tečkou jedině v případě, že je v uvozovkách celá věta.
V článku vidím uvozovky jen v perexu, a tam jsou napsané správně, protože v uvozovkách není celá věta, ale jen jedno slovo.Díky, ale tak úplně správně to nebylo - nebyly české. Napravil jsem to.
Mandriva bude IMHO tento rok vysoko
Také bych tipoval Gentoo až na tom 4. místě, o PCLinuxOS bylo tehdy hodně slyšet, myslím, že se spíš vytahoval počet jeho stažení (a vyzkoušení) než používanost, vidím to na mrtvého brouka
Jako laik, co je pro mne nepřijatelnější ?
Mandriva linux, openSuSe,Ubuntu.
ODS, Zelení, ČSSD... Ne začínal jsem s Mandrivalix... S Ubuntu byl problém, nepoznalo grafiku...(Mandriva i SuSe ji poznali a Manriva se mi z těch dvou líbí víc...) Neptal jsem se, jen oznamoval, že zmíněné tři jsou vhodné pro laiky a že jsem laik.