Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
budoucnost a sjednocení "všech" knihoven... Linux by něco takového určitě potřeboval, s tím mi dá za pravdu snad každý...Tak nějak jsem nepochopil, jak nám mono zajistí to sjednocení všech knihoven
bez tech uchylnych reci o zviratkach by to neslo?Kdyby to bez nich šlo, tak bych to napsal bez nich.
osobne pouzivam mpd & ncmpc/mpc v irssi/silc, ale pympd je docela pekne... jedine co mi stale chybi je sikovny id3 editor postaveny na gtk, easytag ma fakt divne ovladani :) tagtool je dost skromny, nema podporu databazi na internetu ani nejde nastavit kodovani id3 tagu atd...Osobně se mi ovládání EasyTAGu líbí a připadá intuitivní. Doporučuji se s ním zkusit seznámit, protože funkce EasyTagu za to podle mě stojí. Každopádně můžete vyzkoušet Ex Falso, co jsem zmínil v článku (u Quod Libet), ale ten zase připadá divný mně... Člověk si nevybere.
To nebude Python :
requirements perl gtk+2 and its perl bindings gstreamer and its perl bindings or mpg321/ogg123/flac123/amixer
XMMS je fajn, ale byla by to moje jediná aplikace vyžadující GTK 1.2, takže ho nahradil BMP - vypadá a ovládá se prakticky stejně...
troska odvazne, nemyslite? zaujimalo by ma odkial mate taku blbostDej mi link na lepší...
Amorok je pro kluka, ten si ještě má čas hrát...Tady nesouhlasím. Naopak: domnívám se, že Amarok (a obecně aplikace tohoto typu) šetří čas více než XMMS. Člověk si tam jednou něco naimportuje a už to tam má. Pak se přehrávají sladby snadněji: jen se vybere patřičné album; nemusí se hledat v souborovém systému... (Druhá věc je ovládání, které se někomu nemusí líbit, třetí věc je náročnost na HW.)
~/audio/c/cranberries/bury-the-hatchet/01.ogg
. Používám Quod Libet -- používat cokoli bez hudební kolekce by pro mě bylo zbytečně složité.
s/GPMC/GMPC/
P.S. (k některým diskutujícím): Podle mě zvířátka nejsou úchylná
Tiskni
Sdílej: