Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Rozcestník portálů nenačítá nové články abclinuxu.cz. Zamrzlo to někdy v listopadu nebo prosinci 2006.
Podle IP adresy, cookie nebo přezdívky?Podle přezdívky.
Např. v případě přezdívky by stačilo, aby neregistrovaný přezdívku stále měnil,To je pravda. Není to myšleno jako funkce, která by nešla překonat. Ostatně - novou registraci také není problém udělat. Jde o to, že když se v diskuzi objeví troll nebo nějaký trotl, tak si ho z té diskuze může uživatel odstranit. Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.
Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.Možná kdyby mohl ten blokovaný vidět počet uživatelů(nemyslím jména, jenom, že by se mu v profilu zobrazoval počet uživatelů), kteří ho blokují, tak by s nesmyslnými příspěvky přestal
Jo, taky si vzpomínám, mohl by mít namysli tuhle, IMHO ještě velice slušnou a mírnou reakci.
Za chvíli abych se třeba bál označit zloděje jako zloděje
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
Cože? To jsem nějak nepobral. Co je neslušného na označení trola vlastním jménem?
Ty logy se prostě vedou a každý kdo tu dělá problémy má počítat s tím, že je identifikovatelný a že může být "prozrazen".
Tak tohle je skutečně hezké. Buď zveřejňovat vše a nebo nic. A ne to používat jako hrozbu.
jako říci "Já tě vidím" dítěti, které dělá za průhlednou záclonou na tebe ksichty a myslí si, že je dobře schované.Pěkné přirovnání
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Právě proto blokování nepoužívám.
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Mám rozpracovanou novou verzi zobrazování blokovaných příspěvků, bohužel jsem se zasekl na půl cesty a od té doby jsem nenašel čas to dokončit. Mám to udělané tak, že se nezobrazuje pouze příspěvek blokovaného uživatele, ale podstrom se zobrazuje. Ovšem moje rozpracovaná verze má tu nevýhodu, že jsem ještě neupravil JS na rozbalení, takže komentář blokovaného uživatele si prostě nezobrazím. Takže sebeovládání a sebezapření trénovat nemusím
Tiskni
Sdílej: