Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Rozcestník portálů nenačítá nové články abclinuxu.cz. Zamrzlo to někdy v listopadu nebo prosinci 2006.
Podle IP adresy, cookie nebo přezdívky?Podle přezdívky.
Např. v případě přezdívky by stačilo, aby neregistrovaný přezdívku stále měnil,To je pravda. Není to myšleno jako funkce, která by nešla překonat. Ostatně - novou registraci také není problém udělat. Jde o to, že když se v diskuzi objeví troll nebo nějaký trotl, tak si ho z té diskuze může uživatel odstranit. Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.
Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.Možná kdyby mohl ten blokovaný vidět počet uživatelů(nemyslím jména, jenom, že by se mu v profilu zobrazoval počet uživatelů), kteří ho blokují, tak by s nesmyslnými příspěvky přestal
Jo, taky si vzpomínám, mohl by mít namysli tuhle, IMHO ještě velice slušnou a mírnou reakci.
Za chvíli abych se třeba bál označit zloděje jako zloděje
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
Cože? To jsem nějak nepobral. Co je neslušného na označení trola vlastním jménem?
Ty logy se prostě vedou a každý kdo tu dělá problémy má počítat s tím, že je identifikovatelný a že může být "prozrazen".
Tak tohle je skutečně hezké. Buď zveřejňovat vše a nebo nic. A ne to používat jako hrozbu.
jako říci "Já tě vidím" dítěti, které dělá za průhlednou záclonou na tebe ksichty a myslí si, že je dobře schované.Pěkné přirovnání
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Právě proto blokování nepoužívám.
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Mám rozpracovanou novou verzi zobrazování blokovaných příspěvků, bohužel jsem se zasekl na půl cesty a od té doby jsem nenašel čas to dokončit. Mám to udělané tak, že se nezobrazuje pouze příspěvek blokovaného uživatele, ale podstrom se zobrazuje. Ovšem moje rozpracovaná verze má tu nevýhodu, že jsem ještě neupravil JS na rozbalení, takže komentář blokovaného uživatele si prostě nezobrazím. Takže sebeovládání a sebezapření trénovat nemusím
Tiskni
Sdílej: