Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Až si odpovíte na tuto otázku nějakým kladným číslem větším než 0, tak právě například pro Vás je to to, "co můžete udělat" pro to aby Linux a ostatní F/OSS byl lepší a použitelnější pro uživatele kteří neprogramují a/nebo počítač využívají ke své práci. Víte, ono to není sranda dát dohoromady takový kolos jako je distribuce GNU/Linuxu.
a preco vlastne chces aby linux byl autem, které není vozem výlučně pro kutily (resp. odborníky) ?
ja ani nikto z komunity nema potrebu aby sa napriklad systemy windows znormalizovali - je mi to jedno, windows ma nezaujima a nepotrebujem ho k zivotu, pokial nepotrebujes k zivotu/obzive linux a nezaujima ta ako hobby, tak nanho kasli. Toto radim vacsine ludi ktori chcu porovnavat a ktori chcu aby bol "linux jak windows"
A ten pocit vitestvi, kdyz to clovek najde, pozmeni, vymeni, vymaze, opravy, nahradi, vylepsi, proste kdyz vyresy svuj problem, je naprosto jedinecny a uzasny. Nechtel bych o nej prijt.
To jsem si jen tak trochu vylil srdce, tak to ani nectete.
PS:omlouvam se za pravopis, nikdy jsem to moc neumel (
Přesně tak ! Specielně ten odstavec o pocitu vítězství .
Naprosto souhlasim, nekdy tomu predchazi silne nervove vypeti, ale o to je to pak lepsi
Já to říkám pořád, člověk, který je mnohaletým uživatelem MS a není aspoň trošku programátor tak ať k Linuxu vůbec neleze. ..."Já ho používám a dobře mi slouží, ale ty si ho snad raději ani neinstaluj, protože tam je všechno tak jiné a jinak, že bys stejně nebyl schopen to pochopit."
S tim az tak nesouhlasim. Moji znami, kdyz za mnou opakovane po mesici prichazeli, ze se jim odpojuje dial-up pripojeni, ze maji asi pod WinXP nejakej vir, se me ptaji, co bych jim poradil. Co maji delat, ze maji porad zavirovany pocitac. Krome "pouceni" jak se chovat na internetu jsem jim poradil at se pripojuji pres Linux. Nekteri kyvli a kdyz pominu to, ze jsem jim tam nejakou tu distribuci musel natahnout a nastavit pro jejich potreby, tak se samotnym uzivanim systemu problemy nemaji a chvali ho.
A jeste takovy dodatek. Moje babicka se rozhodla ve svych 63 letech, ze kdyz absolvovala pocitacovy kurz (na Win98, MS Office,...), tak ze si poridi nejaky pocitac. Poridila, natahli jsme ji tam MDK Linux a jako uzivatelka si nestezuje. Nekdy je lepsi nedavat na vyber...
Linux se musi prispusobit normalnim uzivatelum.Kámen úrazu je v tom, že za normálního uživatele považuješ takového, který přechází z Windows a po Linuxu by chtěl, aby byl kopií Windows, kterou dostane legálně zadarmo. Jenže a) uživatel přecházející z Windows většinou není "normální uživatel" -- je to uživatel deformovaný díky návykům z Windows. Skutečně normální uživatel je takový, který ještě v životě neviděl počítač - a takovým Linux nečiní potíže. b) Linux by se tím pádem neměl těmto uživatelům přizpůsobovat. Linux je prostě jiný systém. S jiným systémem se i jinak pracuje. Dokud to uživatelé neakceptují, nikdy jim nebude Linux připadat dobrý -- nikdy totiž nebude onou lacinou náhražkou Windows.
S tímto názorem souhlasím. Příkladem budiž moje mamina. Počítače v době jejího školního věku nebyly, v životě s nima nepracovala a Linux (čti Linux s KDE) ji dneska neděláš žádné problémy.
Nabootuju-li náhodou do windows je zmatená a nechápe proč je to tak blbě udělané (např. proč to nemá více ploch, proč jsou tak blbě rozdělené disky když CD má být v /mnt/cdrom :) )
Z toho jasně plyne, že na co si uživatel první zvykne to mu přijde logické a přirozené.
Prosel jsem 3 distra a zadne z nich nema na rychlost Windows. To je proste fakt (mam namysli vse v GUI).To by mně celkem zajímalo jaké GUI používáte, že toto tvrdíte. Já používám Fluxbox a na mém celeru 600 my tak rychle nešlape snad ani M$ DOS natož widle.
Zamknut.
vyzera to tak, ze bud si riesenie dostal alebo si to vzdal a neposkytol si dostatok udajov pre vyriesenieNeboli jediné, co mu vyčítá, je, že si teď stěžuje na vlastní neschopnost.
No co, me zase za žádnou cenu nejede GPRS pod Windows, zařízení je prý zaneprázdněno...jo pod Linuxem by na to byl příkaz "fusr".
Ale ani tak na Widle nenadávám...problém je nakonec vždy mezi klávesnicí a židlí.
Tiskni
Sdílej: