Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Pokud byste se rádi účastnili pokusu o změnu oběžné dráhy naší milované planety Země, máte možnost - na World Jump Day. Podle vědců by to údajně zastavilo globální oteplování, prodloužilo den a homogenizovalo podnebí na planetě. Podle Wikipedie je to však nesmysl.
Tiskni
Sdílej:
) nebo tak nejak.
. Klasická ukázka byl projekt Biosféra 2 (jmenovalo se to tak?), nejsme sto zhodnotit všechny eventuality.
Souhlas. On mě ten věčný optimizmus který se odráží ve výhledech co bude s lidstvem za 200 nebo 500 let fascinuje.Jenže tvůj nezájem o to, co bude nebo nebude, je pouze důkazem toho, že jsi sobec. "Proč bych se měl starat, když to stejně není jisté a ke všemu se mě to nebude týkat..."
měli mamuti, dinosauři a spol šanci něco udělat aby nevyhynuli?Zastavit meteorit? Tvoje analogie je trochu padlá na hlavu. Už jen kvůli tomu, že i kdyby si dinosauři pod sebou podřezávali větev (což je vlastně pravda), nebyli si toho vědomi - to je odlišuje od lidí, kteří to ví, ale kašlou na to.
Co tak můžem maximálně, je zmírnit vlivy člověka, ale to je dost máloMálo? Podívej se znovu.
najde se dost klimatalogů, kteří tvdí, že kdyby jsme hned dnes přestali produkovat jakýkoli skleníkové plyny, tak reálný dopad to bude mít o těch 100 let pozdějiNo a? Copak je to důvod, proč to považovat za zbytečnost? To je jako kdybys řekl, že když dieta nezabere hned zítra, nemá cenu se namáhat.
Ty opravdu věříš že to je zas "nějaký blbý výmysl pánů vědců"? Sorry, ale vážně jsi k smíchu
).