Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
+1 To je pro lidi co maj puštěny 3 věci a multitask si představují jako chmatání několika prsty.
jak to umí užitečné efekty (např. exposé, náhledy při alt-tab)Nijak a všelijak, protože to není window manager. Stačí si přečíst 'About Razor-qt' na hlavní stránce.
Vypada to, ze autori jsou z Ruska. Zda se mi, ze kazdy rusky open-source software si vzdy zije tak trochu svym vlastnim zivotem. Znate to, ne? Snaha implementovat par dobrych napadu, nekonzistentni ovladaci prvky a celkove usporadani, dvojjazycnost komunikacnich kanalu, selhani(nezajem) pri zaclenovani do existujiciho ekosystemu.
Razor Session Hibernate - Přezimování sezení Razoru Chyba ve správě energie - Power Manager Error šetřiče obrazovky
Hybernovat? To je nějaká činnost spojená s Palácem U Hybernů?
Jinak hibernate ve smyslu přezimovat je hodně knižní, až archaický výraz. Běžně se v angličtině používá "overwinter". Je ujeté tento překlad zanášet do tak moderního oboru, jako je IT. Když jsme u toho otrockého překládání podle obecného slovníku, co takhle suspend překládat jako "dočasně zbavit (počítač) funkce" nebo "dočasně odročit používání (počítače)"? To jsou všechno výrazy ze slovníku. U rebootu bych šel taky ještě dál, proč to rovnou nepřekládat jako "znovuzrození"?
Říká se tomu racionalizace a vychází to z ega.Hlavně mi jako známka velkého ega připadá nutkání bořit zavedené konvence a mermomocí prosazovat něco nestandardního, aby byla tvoje činost víc tvůrčí. Šanci prosadit tvoje novotvary do mainstreamu nemáš, protože mainstream je už zvyklý na něco jiného. Tohle je slepá ulička a projektu který překládáš to příliš neprospěje. Být obyčejný uživatel a uvidím hned po prvním otestování prostředí ve kterém se všechno jmenuje jinak než jsem zvyklý, odinstaluju ho a už si na to ani nevzpomenu. O kvalifikaci překladatele, který i po několika upozorněních píše ve slově hibernace hrubku ani nemluvě. Myslím, že se to tu bere až moc vážně. :) A myslíš že překládání se vážně brát nemá?
Co se týče tvého názoru na obyčejné lidi - nejsou všichni jako ty, ani jako já, a zájem ztrácejí i kvůli jiným věcem. Ono to není tak, že by můj pohled přinesl ve všem něco jiného. Spíše se snaží vypořádat s detaily, a tohle je pro mě celkem drobnost - nevzpomínám si, že bych po nainstalování grafického protředí hned běžel, abych se přesvědčil, jestli to funguje - uspává, hibernuje. A to až tak, že bych se měl zeptat sám sebe, kdy mě začalo zajímat, pokud vůbec, jestli tím, že podržím na chvíli vypínací tlačítko notebooku, jej vypnu, uspím, nebo "zazimuju".
Knih o použitelnosti je dost, tak si nějakou sežeň a (místo překládání) přečti.
ako si to rozumie s dualhead ? este lepsie ak oba monitory maju rozne rozlisenie.. skusal to niekto ?
___________________________________ |menu |icon |taskbar |tray | |______|launcher | | | |spacer| | | | |______|_________|__________|______|
Proč virtuální plochy? Nepříjde mi to jako dobré řešení. Dají se celkem dobře použít pro rozdělení ruzných čínností/záměru, ale přehazovat okna z jedno plochy na druhou je neskutecna otrava.
V poslední době spíš vidím narustající funkce taskbaru, kdy často přebírá vlastnosti systraye. To se mi docela zamlouvá, protože současná podoba systraye se mi nelibí.
přehazovat okna z jedno plochy na druhou je neskutecna otrava.Eh? Co přesně je na tom otravného? Navíc nepamatuji, kdy jsem to vlastně naposled potřeboval. Zkus pro změnu pohledu vyzkoušet nějaký tiling manager, kde se ani geologické vrstvy z oken vytvářet nedají...
Já jsem takový návyk měl hodně dlouho. Vypadalo to tak, že jsem neustále přepínal mezi plochama. Bylo to dobré, když jsem měl na každé ploše málo aplikací, ale když se mi nahrnulo více terminálu na ruzných plochách, tak jsem se decela ztracel.
Co ale chci říct, je to, že libovolny počet ploch nenahradi taskbar.
Win7 ikonový taskbar (fakt mi nevadí že nevidím názvy oken, na jedné ploše jich tolik není) nahrazuje v KDE Icon tasksmožná jsem mohl dodat že je to neoficiální plasmoid :) Ten umí i spouštěče ve stylu Win7. Standardní KDE taskbar se pokud vím přepne do ikonového režimu, pokud je ve vertikální poloze.
Tiskni
Sdílej: