Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Mark Shuttleworth řekl, že během příštích dvou let bychom měli linuxový desktop, který je stabilní a robustní, dále rozvinout směrem ke kráse. Jde mu o to, aby se Apple ne pouze napodoboval, ale také překonal. Zdůraznil, že na softwaru v současnosti záleží více, než kdy předtím. Čtěte eWeek.com.
Tiskni
Sdílej:
Co tam potřeboval nastavit, smím-li se zeptat? Normálně tam lze přes dialogové okno nastavit 12- nebo 24hodinový formát, zobrazení data, sekund atd. A řídí se to (celekm logicky) locale...Co takhle písmo (velikost)? Už to jde?
to se odvíjí od systémového písma, pokud nevíte....Proto si taky nemůžu v GNOME hodiny upravit, třeba mírně zvětšit, aniž bych si zvětšil veškeré písmo v systému. Což mně osobně vadí.
Uchylne nastavovani v rade 3.x narostlo do idiotskych rozmeru, kde si clovek nastavi sice kdejakou pitchovinku, ale jedina mozna pouzitelna volba je utopena v prehrsle nabidek.To vis, to je prostredi pro ty "pokrocile"
tradiční odpor některých vůči KDE (znáte to, QT, GPL, gnome rulezzzzz apod.)Projdi si diskuze, ty kedlubno, abys viděl, jestli víc lidi nadávají (tím myslím ten "něco rulez" styl) na GNOME nebo KDE. Když jsem napsal třeba zápisek o GNOME, tak se tam trollové jako ty museli hned vybrečet, jak jim na GNOME to či ono vadí.
očekávání okamžitého dodání desktopu, kde bude úplně všechno báječně fungovat, MacOS X bude zahanben a nastane rájTo je tedy fakt nečekaný požadavek. Já když spouštím pracovní prostředí, tak vždycky chci, aby všechno dlouho trvalo, abych se v prostředí nemohl vyznat a hlavně: aby nic báječně nefungovalo.
Projdi si diskuze, ty kedlubno, abys viděl, jestli víc lidi nadávají (tím myslím ten "něco rulez" styl) na GNOME nebo KDE. Když jsem napsal třeba zápisek o GNOME, tak se tam trollové jako ty museli hned vybrečet, jak jim na GNOME to či ono vadí.O RLY?
To máte štěstí, já v něm svůj desktop nevidím a bohužel ho z něj ani nevyrazím bez používání dalších "neoficiálních" pluginů. A když se mi to nakonec podaří, tak to dříve či později řachne a mohu nastavovat znovu, protože si to není schopno zapamatovat nastavení (což mne tedy irituje vážně docela dost). IMHO tam nic takového jako kicker není (jen jakýsi kontejner pro plasmoidy) a pokud ano, rád se nechám poučit.
Plazma a plasmoidy jsou možná dobrá hračka, ale prakticky přináší zatím jen nevýhody.Jako by někdy nějaká změna nebo pokrok v technologii přišel bez problémů...
scpm
a YaST2
(případně vim
na konfiguraci /etc/sysconfig
)? scpm
, který v podstatě dělá jen to, že překopírovává vyžádané soubory v /etc/sysconfig
a restartuje vyžádané init skripty spolu s jejich závislostmi nesimple.
Používám Arch Linux, takže monstrum jako YaST mi na systém nesmí (a nemůže)Nad tím nemůže bych se pozastavil... Proč myslíš, že nemůže, když to jde rozchodit na fedoře...
. Ovšem i to je na můj vkus moc statickéTak v čem je NetworkManager více dynamický?
Nad tím nemůže bych se pozastavil... Proč myslíš, že nemůže, když to jde rozchodit na fedoře...Hlavně kvůli struktuře Archovských konfiguráků... Například AllInOne rc.conf. Mezi OpenSUSE a Fedorou nebude ten rozdíl tak závratný jako mezi fedorou a Archem. Ono by to možná i nějak šlo, ale ta dřina za to nestojí.
Umí si poradit s právě probíhajícími akcemi? Např. když vypaluju, že se mi nevypne/neuspí počítač?Ano.
Ztmavovat obrazovku po určité době nečinnosti (ne vypnout nebo uspat)?Ano.
A ponožky v sandálech jsou dnes už vážně out. neříkám, že jsem nějaký módní šílenec, který se obléká podle módních trendů, ale ponožky v sandálech jsou out už minimálně osm letČiže nejsi žádný módní šílenec, ale když něco není v módě dlouho, tak se tím řídíš? Pokud o sobě chceš tvrdit, že se nezabýváš módou, tak bys měl být důsledný a nosit to, co sám chceš; nehodnotit podle in/out
metrosexuályCo to je?
obvykle nemají výtvarný vkusMožná bych si dovolil trošičku nesouhlasit.
Snad se na mě nikdo nebude zlobit, ale Mac má image krasavce pro snoby a metrosexuály……kde o lesk jde až v první řadě. Bohu dík za Tango (a všechny jeho odnože nebo i ten Oxygen), protože celý den hledět do lesklého displeje na lesklý přístroj s prostředím lesklým jako naleštěná dětská prdelka…to je o oči.
…kde o lesk jde až v první řadě. Bohu dík za Tango (a všechny jeho odnože nebo i ten Oxygen), protože celý den hledět do lesklého displeje na lesklý přístroj s prostředím lesklým jako naleštěná dětská prdelka…to je o oči.ROFL, jeste ze mam matny display
BTW:Už sbírám po venku šutry na případné kamenování.
No jestli to myslí vážně, tak by měli jako výchozí a podporovaný DE použít KDE.
Ale no tak, pánové, přece všichni víme, že GNOME je nejlepší!Za tyto a podobné výkřiky bych už ze zákona pohlavkoval.
kde4 je vyplodem na dve veci, gnome je na tom taktez. Zacinam premyslet ze neco na tech woknech fakt asi bude :)Jakou má okenní explorer přidanou hodnotu oproti KDE nebo GNOME?
Zacinam premyslet ze neco na tech woknech fakt asi bude :)Spousta viru, "kazdej" jouda s pocitacem, EULA... :)