abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Pokud jste Michal Křenek, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.

    Michal Křenek

    Michal Křenek

    Přezdívka: Mikos

    Moje domovská stránka: http://mikos.sg1.cz

    O mně: Jsem spokojeným uživatelem Arch Linuxu a dříve i Gentoo. Ovšem jsem taktéž velkým "klikačem" a nedám dopustit na eye-candy. Možná podle toho už tušíte, že jako desktop používám KDE a mám ho velice rád (uplně před sebou teď vidím ty opovržlivé pohledy všech "pravověrných" Linuxáků ;-)). Jsem také velkým příznivcem GNU a filosofie Free Softwaru (musím dodat obligátní "free as in speech"). Odbočím-li od Linuxu k reálnému životu, tak vězte, že nyní studuji jadernou chemii na Fakultě Jaderné a Fyzikálně Inženýrské ČVUT. Hodně se zajímám o vědu - nejen o chemii, ale i o jadernou fyziku, kvantovou mechaniku a speciální i obecnou teorii relativity. V budoucnu (pokud se tedy na jaderce udržím) bych se chtěl věnovat výzkumu, protože věřím že je to něco, co může lidstvu prospět, něco co má skutečný smysl. Ano, jsem si vědom toho, že jsem nejspíš jen naivní idealista :-) Ale hodlám se svých ideálů držet... No a co se týče zájmů, tak jsem vášnivým sci-fistou (stargejťákem a tak trošku i trekkie) a metalistou (i když tak na první pohled vubec nevypadám). Co to obnáší? Zbožňuju klasickou sci-fi literaturu od autorů jako Asimov, Heinlein, Simak, Clarke, Lem a dalších. Miluju sci-fi seriál Stargate SG-1 a Stargate Atlantis a rád mám i Star Trek. No a poslouchám hudbu (nejen) od heavy a speed metalových kapel jako Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Gamma Ray, Iced Earth, Metallica, Hammerfall a spousty dalších. No a to je o mě asi tak vše :-)

    Rok narození: 1984
    Bydliště: Praha

    Linux používám od roku: 2003

    Používám tyto distribuce:

    • Arch Linux
    • Gentoo
    • Slackware
    • Debian
    • Slax

    Patička: CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!

    Datum registrace: 22. 1. 2005

    Skóre: 34

    Ostatní

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.